Grindų betonavimas: už ir prieš

grindų betonavimasKaip jums tokia idėja: betoninės grindys vietoj pamatų? Galite juoktis ar vadinti negražiais epitetais, tačiau tai reali statybos technologija, kuri pamažu ateina į Lietuvą – plokštiniai pamatai.
Pats grindų betonavimas nėra jokia naujiena. Visuose mūriniuose namuose grindys betonuojamos siekiant padaryti grindinį šildymą. Rečiau naudojamas vien tik blokas ar perdanga. Plokštinių pamatų atveju grindys yra betonuojamos iš karto ant žemės be jokių perdangų. Kokie šios technologijos privalumai?
Sunaudojama mažiau betono, nei liejant juostiniu pamatus. Taip namų statybos kaina gerokai sumažėja. Gręžtiniai pamatai sunaudoja dar mažiau betono, tačiau jie tinkami ne visada.
Labai efektyvu. Grindų betonavimas ir plokštiniai pamatai paprastai pasirenkami statant pasyvųjį namą su A ar net A++ energetine klase. Tai reiškia, kad į aplinką energijos namas atiduoda labai mažai arba iš viso neatiduoda. Kaip tai padaroma? Pati technologija numato, kad grindys betonuojamos ne ant žemės tiesiogiai, bet paklojus izoliacinę medžiagą ir apšildančias putoplasto plokštes, kurios sulaiko šilumos atidavimą į žemę. Tokiu būdu grindys tampa nepralaidžios šilumai ar iš kitos pusės, šalčiui.
Grindys dažniausiai įrengiamos su šildymu. Prieš betonuojant, išvedžiojamos visos reikalingos komunikacijos ir grindinio šildymo vamzdžiai. Jie vėliau bus užpildyti centrinio šildymo sistemos vandeniu, nes didelį plotą šildyti elektra – neapsimoka. Tada – eilinis grindų betonavimas – pilamas betonas, dedama armatūra, lyginama, džiovinama.
Tokia betoninė plokštė paskirsto namo svorį tolygiai, todėl išvengiama daugumos įskilimų ir plyšių, kurie būdingi naujiems namams (kol pirmaisiais metais namas grimzta į dirvožemį netolygiai ir taip deformuojamos sienos.
Išvardinome privalumus, bet ar yra trūkumų? Pasirodo, yra.
Grindų betonavimas labiausiai tinkamas būdas nedideliems namams. Dideliems ir aukštiems pastatams rekomenduojami tradiciniai juostiniai pamatai.
Kitas trūkumas – nėra rūsio. Plokštiniai pamatai pilami tiesiai ant grunto, todėl po juo nėra nieko. Tiems, kam reikia rūsio po namu turi rinktis juostinius pamatus, nes reikalingos specialios rūsio sienos. Tiesa, mieste ir priemiestyje tai nėra problema, tačiau kaimo vietovių gyventojai su tuo tikrai nesutinka – rūsys jiems labai reikalingas.
Gana ilgas laikas, per kurį visiškai išliejami pamatai. Vis dėlto, laiko užtrunka ir grunto paruošimas, ir armatūros klojimas, ir vamzdžių išvedžiojimas. Be to toks betono sluoksnis džiūva negreitai, tam reikia palankių oro sąlygų, kurių Lietuvoje gali tekti ir palaukti.
Ar rinktumėtės plokštinius pamatus savo būsimajam namui?



Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas