Klasikinis interjero stilius

interjerasPostmodernizmas nulėmė, kad daugelis žmonių gyvenime apsiriboja XXI amžiaus suvokimu apie aplinką. Ne išimtis ir namuose kuriamas interjeras. Dažniausiai stengiamasi susikurti modernų ar minimalistinį stilių, kuris atspindėtų šiuolaikinio pasaulio gyvenimo tempą. Visgi, kai kurie labiau linkę grįžti prie tradicinių šaknų ir namus kuriasi atsižvelgdami į tradiciją, kurį vyravo XX amžiaus viduryje. Tokio tipo interjeras kardinaliai priešingas moderniam. Nauji butai Kaune parduodami neįrengus jokių stilistinių sprendimų, tad kiekvienas žmogus pagal savo poreikius gali susikurti norimą atmosferą namuose.

Klasikiniu stiliumi dekoruotas kambarys gali pasirodyti kiek chaotiškas, tačiau priešingai – kiekvienas jame esantis daiktas turi savo vietą, kuri pasirinkta apgalvojus kiekvieną smulkmeną. Jei modernus stilius pasižymi asimetrija, tai klasikinis priešingai – simetrija. Kiekvienas pasirinktas daiktas turi būti padėtas į tam tikrą vietą, kurioje jis atliks konkrečią funkciją. Klasikinis stilius gali pasirodyti kiek konservatyvus, tačiau būtent toks ir yra pagrindinis bruožas, kurį stengiamasi išpuoselėti.

interjerasDaug informacijos kuriant šio pobūdžio stilių galima rasti internetiniuose žurnaluose. Tai rodo, kad greta modernizmo jis vis dar išlieka populiarus ir gana dažnai pasirenkamas.

Tam tikri bruožai, siekiant susikurti klasikinį namų stilių, padeda siekiant įgyvendinti idėją. Baldai ir kambaryje esantys aksesuarai pasižymi apvaliomis formomis. Stengiamasi nekurti labai kampuoto kambario stiliaus. Dažniausiai baldų ir kitų apdailų formos yra raštuotos, kuriančios simetrijos iliuziją. Jei norite, kad kambarys neatrodytų labai „apkrautas“ tokiu atveju verta rinktis kiek šviesesnes spalvas. Pastelinės spalvos – malonios akiai, tačiau jos yra netinkamas pasirinkimas kuriant klasikinį stilių. Vyrauti turėtų ruda, gelsva bei balta spalvos. Jos taip pat kuria ir švaros pojūtį.

Medžiagos jokiu būdų neturėtų būti blizgančios ar labai stipriai raštuotos. Palyginimui galime pasirinkti rusiško tipo kilimą, kuriame vyrauja daugiau nei penkios spalvos. Klasikiniam stiliui sukurti turėtų užtekti maksimaliai trijų spalvų. Ir visos jos turi būti panašaus atspalvio.

Kuriant klasikinį stilių taip pat vertėtų vengti ir tam tikrų daiktų, kurie gali trukdyti išpildyti stilistinį pasirinkimą. Pavyzdžiui modernios technikos priemonės labiau tinka minimalistiniam stiliui. Svetainėje vietoj TV rekomenduojame turėti židinį ar akvariumą. Pastarieji taip pat turėtų derėti prie viso namų interjero.

butaiDaugeliui tokio tipo namų stilius asocijuojasi su iš gobeleno siūtais niekučiais, kad ir pagalvėlėmis, kurios yra puoštos kaspinėliais. Nereikėtų persistengti su tokio tipo aksesuarais. Klasikinis stilius nebūtinai turi būti labai apkrautas. Net ir minimalistinis jis atrodys labai patraukliai.

Įgyvendinti klasikinio stiliaus idėją galima pasitelkus ir tam tikrus daiktus. Neabejotinai prie jo prisideda knygų lentyna. Žinoma, funkcionaliau būtų, jei pastarosios būtų skaitomos, tačiau ir kaip estetinė detalė jos geba puošti. Tuo pačiu verta įsigyti ir kelias kambarines gėles. Vėlgi atkreipkite dėmesį pasirinkdami vazonus.

Klasikinio stiliaus kambarį lengviau įrengti, jei jis yra didelis. Mažo ploto kambariai sunkiai pasiduoda siekiant įgyvendinti tokio tipo idėją. Žinoma, daiktų irgi neturėtų būti labai daug, tačiau tikrai daugiau nei minimalistiniuose namuose. Siekiant „neapsikrauti“, kiekvienas daiktas privalėtų turėti savo individualią funkciją, kuri ir nulemia, kodėl jis yra pasirinktas.

Nauja mada, kuri dažnai pradeda vyrauti namuose, – tai modernaus stiliaus maišymas su klasikiniu. Kadangi nauji butai Kaune parduodami su daline apdaila, tai Jūsų buto interjero sprendiniai priklauso tik nuo Jūsų pasirinkimo. Svarbiausia apgalvoti kiekvieną detalę. Taip pavyks pasiekti harmoniją namuose.

Nauji butai Vilniuje: iš pažiūros aukšta kaina slepia daug privalumų

nauji butai VilniujeNuosavas būstas – tam tikro stabilumo bei saugumo garantas, ilgalaikė investicija tiek į savo, tiek ir į atžalų ateitį. Tiesa, šiais laikais kai kuriems tai atrodo nepasiekiama viršūnė – taip, vis dėl tų nelemtų finansinių klausimų. Tačiau gyventi šiaip ar taip kažkur reikia – ilgalaikė nuoma atneša piniginius nuostolius. O ir būsto paskolos palūkanos šiuo metu yra neįtikėtinai žemos (tokia situacija žada nesikeisti dar keletą pastarųjų metų). Tad kodėl nepasinaudojus itin palankia galimybe? Nauji butai Vilniuje jau nekantriai laukia savo šeimininkų!

Derinys „naujas“ plius „Vilnius“ rėkte rėkia – bus brangu! Sostinė – brangiausias pagal pragyvenimą miestas šalyje, tačiau, kita vertus, ir didžiausias traukos centras. Vilioja ne tik miesto ansamblis, kuriame tarpusavyje dera istorija ir modernumas, galimybė turiningai leisti laisvalaikį nepriklausomai nuo turimų pomėgių bet, svarbiausia, karjeros perspektyvos (šis klausimas mažesniuose miestuose yra itin problemiškas). Naujų butų kainos – aukštos. Tačiau nesusikoncentruokime į čia ir dabar – žvelkime į ateitį. Tarybiniais laikais statytų namų kainos iš pirmo žvilgsnio kur kas labiau viliojančios, tačiau sensta ne tik žmonės, bet ir nekilnojamasis turtas – po kelerių metų tikrai nepavyks atgauti tokios pat sumos, už kurią būstas buvo įsigytas. Jau nekalbant apie išlaidas renovacijai, aukštus išlaikymo kaštus bei netikėtai atsiradusių defektų (tarkime, prakiuręs stogas) remontavimas. Kas norės tokio „pensininko“. O naujos statybos butai paklausos nepraras dar ilgus metus. Tai – protinga investicija.

Nauji butai Vilniuje gali pasigirti aibe privalumų:

  • Strategiškai patogi vieta. Daug dėmesio skiriama būsimo statinio vietos parinkimui. Akcentuojama patogaus susisiekimo su visais miesto kampeliais, pagrindiniais prekybos centrais, mokymosi įstaigomis svarba. Tai itin svarbu mobiliems, praktiškumą vertinantiems jauniems žmonėms.
  • Puikus pasirinkimas jaunai šeimai. Kuriant namo projektą paprastai daug dėmesio skiriama žaliosios zonos svarbai – reikalinga vietai, kur naujakuriai galėtų ramiai praleisti popietę, vaikams netektų augti ant asfalto tiesiogine prasme. Jei netoliese nėra miško ar parko, įrengiama bent jau jaukus žaidimų kampelis vaikams.
  • Praktiškas bei ekologiškas mąstymas. Sąskaitos už komunalines paslaugas naujų namų savininkus  priverčia nusišypsoti. Vandens šildymui neretai pasitelkiamas ekologiškas būdas – saulės kolektoriai, šildymas reguliuojamas pagal individualius poreikius, pastatų sienos sumontuotos iš kokybiškų medžiagų, tad šiluma veltui nešvaistoma ir panašiai.
  • Individualumas. Naujuose namuose galima rinktis iš keleto skirtingo išplanavimo butų, pagal pageidavimą turėti balkoną, kelias patalpas sujungti į vieną erdvę ir panašiai. Dažniausiai siūloma tik dalinė apdaila – tai vėl suteikia galimybę gyventi pagal savo skonį įrengtame būste, o ne taikytis prie buvusių šeimininkų sprendimų.
  • Saugumas. Vaizdo filmavimo kameros – neatsiejama naujos statybos būstų dalis.

Nauji butai Vilniuje savo kainos  verti – investicijos laiko perspektyvoje atsiperka su kaupu.

Tinkamiausio buto nuomai paieškos

butaiKiekvienas svajojame apie nuosavus namus, kuriuose galėtume kurti savo namų židinį ir po sunkios darbo dienos pasakyti, kad mūsų namai mums padeda visapusiškai atsipalaiduoti. Tiesa, dažniausiai iki nuosavų namų turėjimo tenka nueiti nemažą kelią, na o jis prasideda nuo buto nuomos. Dažniausiai su ja tenka susidurti dar studijavimo laikais, kada po truputį stengiamės susikurti savo namus ir pabėgti iš tėvų tokios mielos ir jaukios aplinkos. Tiesa, butai randami ne taip ir paprastai, kadangi peržiūrėjus skelbimus matyti, kad kažkaip visi yra pigūs, miesto centre, o komunalinės sąskaitos nėra didelės. Tačiau nuvykę į vietą pamatome, kad viskas yra ne taip gražu, kaip galėjome pamanyti iš pirmo žvilgsnio. Pateikiame gaires, kuriomis remiantis jūs galėsite surasti butą, padėsiantį jums susikurti nuostabius namus, į kuriuos visada norėsis grįžti.

  • Kad ir kokiame mieste butas jums būtų reikalingas, pirmiausia aktuali yra kaina. Aišku, butai Panevėžyje yra kur kas pigesni nei Vilniuje, tačiau logiškai atsižvelgiant į tai, kokioje vietoje gyvensite – turi kisti ir kaina, patogumo dėlei nusistatykite pinigų sumą, kurią galite išleisti gyvenamai vietai. Taip jums pavyks sutaupyti nemažai laiko peržiūrint daugelį skelbimų.
  • Butai paieškos laukelyje dažnai pirmiausia dar yra skirstomi ir pagal kambarių skaičių. Taigi, kokio dydžio gyvenamoji vieta jums yra reikalinga? Aišku, kad mažesni butai dažniausiai yra brangesni, kadangi šildymo sąskaitos, tokiu atveju, daug mažesnės ir tai vienas pagrindinių veiksnių, kodėl pasirenkamas variantas gyventi dviese vieno kambario bute, nei dviese – dviejų. Tačiau pagalvokite ar jums nereikė papildomos erdvės? Dažniausia į mažutę erdvę būna sunku atsikraustyti tiems, kurie pratę gyventi dideliuose namuose pas tėvus.
  • Kokios sąlygos jums yra reikalingos. Vieni butai geresnės kokybės, kiti – prastesnės. Aišku, jei norite gražaus ir naujai sutvarkytos vietos – teks paaukoti kur kas didesnę pinigų sumą. Čia jau įvertinę savo pinigų sumą galėsite ir rasti labiausiai jums tinkantį variantą.
  • Tuo pačiu dažnai reikia atkreipti dėmesį ir į gyvenamąjį rajoną. Patogiausia, jai jis yra netoli mokymosi institucijos arba jūsų darbo vietos, tačiau deja ne visada pavyksta rasti tokį variantą. Juk butai centre nėra pigūs. Tačiau kiek laiko sugaišite kasdien važinėdamas į reikiamą vietą… O jei dar viešuoju transportu, kuris tikrai neskuba pasiekti reikiamo taško.

Nauji butai Kaune: ar lengva įsigyti?

nauji butai kauneLaikinoji Lietuvos sostinė yra žinoma kaip miestas, kuriame nekilnojamasis turtas yra šiek tiek pigesnis nei kituose dideliuose miestuose. Nauji butai Kaune dažnai vilioja net gi persikraustyti iš kito miesto, kadangi čia kainos yra iš tiesų labai geros. Ypač tai taikoma tokiems prestižiniams rajonams kaip Žaliakalnis, kadangi čia statomi ne tik nauji butai Kaune, tačiau taip pat nemažai naujų kotedžų ir net nuosavų namų. Infrastruktūra šiame rajone yra taip pat labai gera, tačiau verta pasakyti, kad Žaliakalnyje nuoma ir pirkimas kainuoja brangiausiai visame Kaune. Žinoma, palyginus su kitais didžiaisiais Lietuvos ir Baltijos miestais, kainos vis tiek yra mažos. Kotedžai šiuo metu gali būti taip pat gana pigiai išnuomoti arba parduodami, kadangi kai kuriuose Kauno rajonuose pradėta gan aktyvi kotedžų statyba – jaunos šeimos labai dažnai renkasi būtent tokį būstą, kadangi jis yra gerokai pigesnis nei nuosavas namas, tačiau taip pat patogus. Žinoma, kotedžai kainoja nepalyginamai daugiau nei nauji butai, tačiau reiktų įvertinti ir tai, kad kotedžuose paprastai būna gerokai daugiau erdvės ir nuosavas garažas.

Atsidūrę situacijoje, kuomet taip norėsis gauti naują būstą, kuriame galėtumėte praleisti daug laimingų metų su savo šeima, niekuomet nedarykite skubotų sprendimų: visuomet pasistenkite apsvarstyti visus variantus. Šiuo metu nauji butai Kaune kainuoja visai nedaug, jeigu palygintume šias kainas su tomis, kurios buvo dar vos prieš penkis metus. Tiesa, jog Lietuvoje mažėja žmonių, daug kas išvažiuoja gyventi visam laikui į kitas šalis. Vadinasi, neturėtų būti keista ir ši tendencija, jog butai didžiuosiuose miestuose kainuoja vis pigiau – juk jeigu jie kainuos labai daug, tai net nebus kam juose gyventi. O statybos profesionalų mūsų šalyje yra gana nemažai, todėl daugelis žmonių supranta, kad mūsų šalyje statomi nauji namai ir butai yra gana kokybiški, tad ir tos didelės kainos iš vienos pusės yra gana pateisinamos.

Naujas butas Kaune gali būti nupirktas gana greitai, tačiau galbūt jeigu neplanuojate visą gyvenimą gyventi tame pačiame bute, geriau būtų išsinuomoti, kadangi nuoma kainuoja taip pat gana pigiai. Pilnai įrengtas trijų kambarių butas prestižiniame rajone gali būti išnuomotas vos už tūkstantį litų per mėnesį. Žinoma, galima išsinuomoti ir kotedžą bei namą, tačiau galima pastebėti, kad rinkoje šiuo metu kur kas mažesnės kainos yra būtent naujų butų nuomai.

Parduodami butai Vilniuje

butaiViena didžiausių kainų, kurias reikia sumokėti norintiems gyventi Lietuvos sostinėje – tai įsigyti butą. Ne paslaptis, kad Vilniuje parduodami butai, nesvarbu jie naujos ar senos statybos, dažnai yra gerokai brangesni nei bet kuriame kitame Lietuvos mieste. Pirkėjai ieško geresnio ir pigesnio varianto, pardavėjai bando dar labiau užkelti kainas, kad geriau pasipelnytų iš įvykusio sėkmingo sandorio. Ne visi butai kainuoja vienodai ir ką daryti, kai nesupranti, nuo ko priklauso parduodamo buto kaina?

Rajonas

Pagrindinis rodiklis, rodantis buto kainą Vilniuje – rajonas, kuriame butas yra. Jei Senamiesty ar Centre parduodami butai ypač brangūs, tai štai stoties rajone kainos gerokai mažesnės. Viskas priklauso nuo rajono specifikos, jam užklijuotos etiketės, nusistovėjusių gandų ir mitų apie tą gyvenamąjį rajoną. Štai pvz., Pilaitės rajone, pasak gyventojų, gyventi yra ramu ir gera. Tai tarsi atskiras miestelis su savo bendruomene, miškeliais ir ežerais. Žinoma, butų kainos čia tikrai ne mažos. Fabijoniškių mikrorajone taip pat itin pigaus buto galite nesurasti, tačiau mainais į didesnę kainą, gaunate puikų susisiekimą, modernios statybos namus, dažnai autonominį šildymą. O štai ieškodami pigiausių buto skelbimų, ko gero, atrasite tuos butus, kurie parduodami Žemųjų Panerių, Naujosios Vilnios, Naujininkų mikrorajonuose.

Metai

Kartais kainą reguliuoja ir tai, kokio naujumo yra butas. Jei parduodami butai ką tik pastatytame name, ko gero, ir kaina bus šiek tek didesnė nei tų butų, kurie parduodami jau senos statybos namuose. Žinoma, ir vienas ir kitas variantas turi gerąsias ir blogąsias puses. Kaip pvz., naujas butas gal ir brangesnis, tačiau Jūs esate pirmas jo gyventojas ir galite susikurti kokį tik geidžiate būstą, tuo tarpu nusipirkę butą, kuriame kažkas jau gyveno, gausite kažkieno kito padarytą remontą pagal to žmogaus mėgiamą stilių. O kurie butai, naujieji ar senesni, yra patvaresni ir ilgiau laikys, pasakyti gana sunku.

Prieš perkant butą, geriausia apgalvoti tikslią pinigų sumą, kurią galite skirti šiam pirkiniui ir tada ieškoti sau tinkamo pasiūlymo. Patariama atkreipti dėmesį ne tik į mikrorajoną, kuriame butas yra ar namo naujumą, tačiau ir į kitus svarbius dalykus. Peržiūrėkite buto išplanavimą, kvadratūrą, patikrinkite susisiekimą, kokio tipo šildymas ir kitus svarbius dalykus, su kuriais turėsite susidurti kasdien gyvendami šiame bute. Tai  geriausias būdas išsirinkti sau tinkamiausią variantą.

Butų renovacija kilstelės būsto kainas

renovuojamas būstasMetai prasidėjo naujos valdžios ryžtingais ir ne visai darbais. Po truputį ima ryškėti naujosios valdžios užmojai NT srityje. Pagrindiniai kertiniai akmenys yra butų renovacija ir NT mokesčiai. Su NT mokesčiais kol kas daugiau diskusijų, nei realių darbų, nes vis nerandama optimalių variantų tiek nekilnojamojo turto savininkams, tiek valstybei. Tuo tarpu renovacija atrodo visai realus projektas. Nutirps sniegas ir prasidės…

Pasak „Verslo žinių“ straipsnio, šiais metais Vilniuje butų kainos gali kilti net iki 5%. Kodėl NET? Todėl, kad dar pernai metais NT prognozės nebuvo tokios optimistinės. Nestabili ekonominė padėtis, nedidelis įperkamumo koeficientas, sudėtinga situacija paskolų rinkoje, per metus bankrutavę 2 bankai. Visa tai atsiliepė NT rinkos augimui. Kai kurių ekspertų minimas 4,7% butų kainų augimas sostinėje yra visiškai realus šiais metais dėl kelių priežasčių.

Kylantys atlyginimai tam tikruose sektoriuose gali lemti didesnį susidomėjimą būsto paskolomis.

Verslo aplinkos pagyvėjimas taip pat turi įtakos naujų būstų pirkimui, nes gerėjant verslo aplinkai ir stabilizuojantis verslininkų pajamoms tapo paprasčiau valdyti rizikas ir išduoti paskolas, taip pat padaugėjo ir asmenų, parduodančių savo verslus. Viena iš investavimo krypčių yra nekilnojamas turtas, nes vertybiniai popieriai yra kol kas per daug rizikinga investicijų sritis.

Tokių investicijų neatgraso NT mokesčiai, kurie artimiausioje ateityje gali tapti viena iš svarbesnių valstybės pajamų šaltinių.

Naujai statomo būsto Vilniuje yra labai nedaug. Šiuo metu statomi vos keli daugiabučiai miegamuosiuose rajonuose. Tuo tarpu būsto renovacija turėtų smarkiai pagyvinti visą Lietuvos rinka. Renovuojami daugiabučiai sulauks ne tik pagražintų fasadų, bet ir realiai sumažėjusių šildymo kainų. Šiais metais žiema užsitęsė, todėl šildymo sezono skolas vilniečiai mokės dar ilgai. Renovuoti butai bus šiltesni ir efektyvesni, todėl, atlikus tinkamą remontą, jų kaina gali viršyti ir naujos statybos butų kainas. Tokia tendencija akivaizdi tik didmiesčiuose, tačiau provincijoje tokio augimo gali ir nebūti. Ten NT kainos šokinėja visai pagal kitą „dūdelę“.

Prie visų renovacijos reikalų ir suklestėsiančių statybos bendrovių ir statybinių medžiagų tiekėjų, reiktų paminėti ir pasikeitusį žmonių sąmoningumo lygį. Po sunkmečio ir NT kainų burbulo vilniečiai tapo kur kas protingesni ir atsargesni. Jie dabar nebepuola aklai pirkti būsto – domisi rajono perspektyvomis, domisi realiomis rinkos kainomis. Rinkos kainos nebėra jokia paslaptis. Dabar galima įvertinti bet kurį Vilniaus butą internetu ir nemokamai per UntU.lt sistemą. Su rajono perspektyvomis yra sudėtingiau, nes Perkūnkiemio gyventojai yra gana grėsmingas pavyzdys (Perkūnkiemio kvartalo komunikacijos pripažintos nelegaliomis ir turėtų būti išardytos paliekant apie 10 000 gyventojų be elektros, vandens, nuotėkų ir šildymo, tačiau gyventojai tam priešinasi, o miesto valdžia sunkiai gali jiems padėti). Dėl to į naujus gyvenamųjų namų kvartalus žiūrima su šiokia tokia baime, tuo tarpu renovuotas senos statybos būstas yra gana patrauklus variantas. Didžioji dalis Fabijoniškių ir Pašilaičių mikrorajonų daugiabučių yra pastatyti vos prieš 25-30 metų, todėl jų kokybė dar nėra labai bloga, lyginant su kai kuriais naujos statybos daugiabučiais.

Bet kuriuo atveju butų kainos Vilniuje kils, o NT sektorius vėl atsigaus per 2013 metus.