Kamino priežiūra. Nesuklyskite

kaminaiTurbūt ne kartą teko matyti, kuomet gaisrinė atvyksta iki namo, kuris iš pirmo žvilgsnio net nedega. Išties, labai dažnai problema kyla kaminuose, kurie užsidega. Tik tinkama kamino priežiūra gali užtikrinti, kad kaminas sėkmingai tarnaus. Pristatomi kaminai gaminami tik iš kokybiškiausių medžiagų, kurios garantuoja kokybę bei ilgaamžiškumą. Tiesa, jeigu norite džiaugtis puikiai funkcionuojančiu kaminu – bent jau minimali priežiūra yra būtina.

  1. Malkų deginimo metu susidaro suodžiai, kurie vėliau gali būti kamino užsidegimo priežastis. Jeigu norite nesusidurti su tokiomis problemomis – rekomenduojame įsigyti specialias priemones, kurios padės apsaugoti kaminą. Liaudiškas patarimas – deginti bulvių lupenas, kurios degdamos panaikina suodžius.
  2. Šiuo metu galima pasisamdyti kompanijas, kurios suteikia galimybę pasižiūrėti kamino vidų ir jį įvertinti. Naudojant specialias kameras išsiaiškinama padėtis. Tuo pačiu profesionalai gali rekomenduoti, kokios priemonės garantuos, jog jūsų kaminas bus kur kas švaresnis. Tik tinkamai prižiūrimi kaminai teisingai Jums tarnaus.
  3. Profesionalus kaminkrėtys padės Jums išvalyti kaminą. Reguliariai tai daryti rekomenduojame bent jau kartą per metus. Tuomet būsite tikras, kad kaminas veiks puikiai.
  4. Jeigu nuolatos kūrenate tą pačią medieną, pavyzdžiui, spygliuočius – tokiu atveju rekomenduojame pakeisti kurą bent jau kas kažkiek laiko. Tiesiog deginant skirtingus medžius galima tam tikra prasme išvalyti kaminą.

Pristatomi kaminai – mažiausiai dėmesio „reikalaujantys“ kaminai. Nieko keisto, kad daugelis lietuvių būtent šį variantą ir renkasi. Šio tipo kaminai yra pastatomi iš dviejų vamzdžių tarp kurių yra išorinė izoliacija. Ši minima izoliacija padeda apsaugoti kaminą nuo labai greito atšilimo. Tuo pačiu garantuoja, jog namuose šiluma išsilaikys kur kas ilgesnį laiką. Šio tipo įranga gali būti montuojama greta pastato, jo viduje, pavyzdžiui, katilinėje. Visus montavimo darbus atliks profesionalai, kurie puikiai išmano sistemas, atliekamus darbus bei gali užtikrinti ilgaamžiškumą.

Jeigu norite gyventi šiltai ir jaukiai – tokiu atveju įsigykite kokybišką įrangą. Kreipkitės į specialistus, kurie pirmiausia jus pakonsultuos, tuomet padės pasirinkti ir galiausiai atliks montavimo darbus.

Pristatomi kaminai: ypatybės ir savybės

pristatomi kaminaiKaminas – kiekvieno namo privalomas „atributas“, ir visiškai nesvarbu, ar tuose namuose pagrindinis šilumos šaltinis yra įprastas kietojo kuro katilas, ar židinys arba krosnelė, ar kito tipo kuru kūrenamas prietaisas. Kaminų rūšių yra net kelios. Vis dažniau pasirenkami pristatomi kaminai. O kuo jie ypatingi, kaip montuojami, ar turi kokių nors trūkumų ar pasižymi vien privalumais?

Pristatomus kaminus galima montuoti tiek kamino viduje, tiek ir išorėje – pastarasis variantas pasirenkamas kiek dažniau. Pristatomus kaminus renkasi tų namų, kuriuose jau nėra galimybės panaudoti įprastus kaminus ir reikia papildomo šilumos šaltinio, savininkai. Paprastai šio tipo kaminai gaminami iš metalo, nerūdijančio plieno, o juos galima nudažyti, taip pat pagaminti pritaikant prie namo išorės, derinti prie stogo dangos ar lietaus nuvedimo sistemos, kitų namo eksterjero elementų.

Pristatomieji kaminai tinka iš įvairių statybinių medžiagų pastatytiems, t. y. mūriniams, mediniams karkasiniams, metalinių ir kitų konstrukcijų namams. Kaminas tvirtinamas prie specialios komplekte esančios atraminės aikštelės, todėl nereikia montuoti pagrindo ar tam skirto pamato. Naujieji pristatomieji kaminai leidžia greitai ir sklandžiai įrengti kaminą. Vienas didžiausių pristatomųjų kaminų privalumų – kad juos galima tvirtinti ne tik pirmame, bet ir bet kuriame kitame statinio aukšte. Tai itin aktualu tiems, kurie daugiabučio aukštesniuose aukštuose nori įsirengti židinius ar krosneles.

Didelis pristatomų kaminų privalumas – tai, kad jie yra labai lengvi, nesudaro apkrovos namo konstrukcijoms. Dar vienas privalumas – tai patraukli nedidelė kaina. Mūrinių kaminų kainos gali būti net iki kelių kartų didesnės. Pristatomą kaminą kur kas paprasčiau sumontuoti – tai daro įtaką ir montavimo, ir paties kamino nedidelei kainai.

Šio tipo kaminus sudaro du vamzdžiai – vienas jų yra išorinis, o kitas vidinis. Tarp vamzdžių dedama šilumą izoliuojanti medžiaga, todėl kaminas greičiau įkaista ir ne taip greitai atvėsta, palaikoma optimali temperatūra, be to, dvigubas sluoksnis neleidžia susidaryti kondensatui. Tokio tipo kaminai dažniausiai yra pastato išorinėje pusėje, todėl du sluoksniai yra vienas esminių šių kaminų privalumų – nereikia kamino įdėklo.