Dovanų pakavimo istorija

 
 

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais artėja didžiosios metų šventės. Vieniems jos atneša džiaugsmą ir šilumą, o kitiems….galvos skausmą.Iš kur tas galvos skausmas paklausit? O ar užmiršot kaip kartais sunku dovaną išrinkti? O išrinkus  ją supakuoti, kad atrodytų gražiai, tvarkingai ir dar, kad pradžiugintų gavėją.  Visi pakuojam, vyniojam dovanas, tačiau skirtingai, vieni perkame dovanų popierių ir pakuojame į jį, kiti naudojamės visada išgelbėjančiais dovanų maišeliais, daug kas sako, kad tai greita ir patogu, gal ir taip, tačiau juk maloniau gauti dovaną supakuotą kažkaip originaliau. Bet visgi įdomu kaip ir iš kur atsirado tradicija pakuoti dovanas.

 Pirmasis popierius pakuoti dovanoms atsirado 1509 metais. Iš tiesų tai net nebuvo specialiai tam tikslui gaminta medžiaga. Tuo metu tai tebuvo tapetai, kurie beje buvo nepraktiški, nes lengvai plyšdavo ir trūkinėdavo, todėl jie ilgai naudojami nebuvo ir grįžo prie savo pradinės paskirties.

1745 metais pakavimui buvo pradėtas naudoti rudas vyniojamas popierius, dažniausiai tokiu būdavo pakuojamas prekės parduotuvėse. Neslėpsiu, bet kažkodėl taip įpakuotos dovanos man patinka – jos turi kažkokio jaukumo ir neatrodo pigiai.

19a. Dovanos buvo dovanojamos dekoruotose popieriniuose krepšiuose.

1804 metais atsirado pirmosios Kalėdų dovanos Amerikoje.

1823m. Pirmą karta šventasis Nikolas  Kūčių naktį pripildo žaislais kojines kabančias ant kamino. Nėra minimos jokios dovanos po eglute ar kas nors pan. Dovanos tiesiog dedamos į kojines, kurios beje būdavo gan nemažos.

[more…]

Viktorijos laikotarpis 1837 -1901 m. dovanų pakavimo popierius kiek supanašėjo su atvirutėm. Paukščiai, gėlės ir pan atvaizdai buvo sutinkami vis dažniau. Kalėdinis dovanų pakavimo popierius, kurio pasirinkimas nedžiugino,  būdavo puošiamas kaspinėliais ir raišteliais. Vėliau  atsirado puiki alternatyva: išpuoštos dėžutės, medžiaginiai maišeliai dovanoms,  pradėjo populiarėti ir įvairios šventinės dekoracijos

1843m pirmą kartą užsakomi kalėdiniai atvirukai skirti pardavimui.

1843m Čarlsas Dikensas aprašo rudą vyniojamą popierių, kaip praeityje naudotą pakuoti dovanoms.

1874m. Louis Prang „Amerikos kalėdinių atvirukų tėvas“ tampa pirmuoju kalėdinių atvirukų spausdintoju.

1881m. Anglijoje išpopuliarėjo tradicija kabinti kojines ant kamino ar prie lovos ir užpildyti jas dovanomis.

1890m atsirado fleksografija – kieto popieriaus spausdinimas spalvotais dažais. Tai išplito visame pasaulyje.

20 a. Pradžioje dovanos vėl pakuojamos į audinį arba rudos spalvos popierių.

1917 Joyce Clyde Hall ir jo brolis Rollie išrado ilgam nepamainomu tapusį dovanų pakavimo popierių. Kai jiems priklausančioj parduotuvėj baigėsi tuomet įprastas dovanų pakavimo popierius, jie tam panaudojo storesnį, prancūzų išrastą popierių skirtą vokams gaminti. Kadangi tai pasiteisino ir žmonėms patiko, jog nauja pakavimo medžiaga yra tvirta bei gražiai dekoruota, broliai pradėjo patys spausdinti tokį popierių ir juo prekiauti. Iki šiol buvo galima įsigyti tik balto, raudono arba žalio popieriaus.

1928-1930m. Pradėtas naudoti  drėgmei atsparus skaidrus celofanas. Jis buvo naudotas dovanoms pakuoti atskirai arba  kartu su popieriumi.

1930m atrasta skaidri lipni juosta. Ja buvo klijuojamas popierius, iki tol jis buvo surišamas virvele arba klijuojamas sandarinimo vašku.

1930-40m vyniojamojo popieriaus modeliai tampa vis labiau stilizuoti ir modernizuoti, atsiranda ledo ritulininkų, snaigių, kalėdinių eglučių ir žvakių motyvai.

Antrojo pasaulinio karo metais dovanų pakavimui niekas neskyrė daug dėmesio.

1950-1960m vyniojamojo popieriaus modeliai ir raštai tampa vis realistiškesni.

1970-1980m vyniojamo popieriaus motyvais tampa televizijos žvaigždės ir tekstai.

Vėlesniais laikotarpiais dovanų pakavimas ir toliau vystėsi, bei tobulėjo atsirado daug naujų raštų bei motyvų vyniojamojo popieriaus. Atsirado metalo blizgezio popierius dovanų pakavimui. Imta daugiau naudotis dėžutėmis, dekoruoti jas, ne tik popieriumi, tačiau ir įvairiais floristiniais motyvais: džiovintomis gėlėmis, šakelėmis, rafijomis, bei kt.

Šiais laikais dovanų pakavimui yra neribotas pasirinkimas įvairių pakavimo reikmenų nuo paprasčiausio popieriaus iki įmantriausių puošmenų.  Tad dovanų pakavimui tereikia fantazijos ir jūsų dovana taps originali ir tikrai pradžiugins gavėją.

 O jūs, ar turite kokį nors originalų metodą pakuoti dovanėlėms? 🙂



Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas