Įmonių katalogas – kas slypi jame?

Gyvename pasaulyje, kuriame svarbiausias, reikalingiausias, brangiausias ir visa apimantis dalykas yra informacija. Juk net šis amžius vadinamas informaciniu: kas šiandien valdo informaciją, tas valdo ir pasaulį. Informacija – daugelio verslininkų pragyvenimo šaltinis. Ji randama internete, žurnaluose, laikraščiuose… Vis dėlto, labiausiai šiandien informacijos rinką yra užkariavęs internetas. Čia jos kiekiai patys didžiausi, tačiau tai nebūtinai reiškia, jog informacija, esanti internete, visada yra naudinga – čia kaip niekur kitur labai daug šlamšto. Todėl naudojantis šia informacijos taupykle ne tiek svarbu rasti informaciją, kiek mokėti ją tinkamai atsirinkti. Tiek leidiniai, tiek ir internetiniai tinklalapiai turi ir privalumų, ir trūkumų, todėl pasistengsime apžvelgti tiek vienų, tiek kitų naudą.
įmonių katalogas
Verslo informacinis įmonių katalogas internete padarė tikrą perversmą ir sumažino ne tik popieriaus, žurnalų paklausą, bet ir pasiūlą. Šiuose kataloguose galima rasti informacijos, susijusios su verslu. Dažniausiai tokiuose tinklalapiuose yra pateikiami įvairių įmonių rekvizitai bei kontaktai. Tokie katalogai yra skirti Lietuvos verslo subjektams – kad jie galėtų  prisistatyti vartotojams. Pastariesiems įmonių katalogai skirti tam, kad galėtų kuo efektyviau ir paprasčiau surasti reikalingų paslaugų ir prekių.
Informacija, kuri yra pateikiama įmonių kataloguose gali būti pasiekiama internetu. Daugelis verslininkų taip susiranda tai, ko ieško – įvairių prekių ar paslaugų tiekėjus. Tokie pat katalogai yra leidžiami ir popieriniu pavidalu. Vertėtų paminėti, jog šiuo metu Lietuvoje popieriniuose kataloguose yra žymiai daugiau informacijos nei internetiniuose. Popierinis variantas yra kur kas patogesnis vyresniems ar naujųjų technologijų nemėgtantiems žmonėms, kurie nepratę prie kompiuterių. Tačiau, kalbant apie prieinamumą ir naudingumą, tai internetiniai verslo informacijos katalogai yra pranašesni.
Norint, kad internetinis įmonių katalogas jus įtrauktų reikia atitikti tam tikrus kriterijus. Visų pirma, būtina įregistruoti savo įmonę ar verslo padalinį, turintį pavadinimą ir registracijos numerį bei logotipą. Neapsieisite ir be žmogaus, kuris vadovauja įmonei – vadovo. Atitikus standartinius kriterijus, norint patekti į įmonių katalogą, reikia susimokėti. Kita vertus, kai kuriuose internetiniuose įmonių kataloguose skelbimus galima talpinti nemokamai. To paties negalima pasakyti apie popierinius leidinius. Gaila, bet ne visi verslininkai šiais katalogais moka naudotis, todėl geriausia yra reklamuotis visais įmanomais būdais: tiek internete, tiek popieriniuose kataloguose.
Internetinių įmonių katalogų privalumas tai, kad duomenis, esančius internetinėse sistemose, yra galimybė bet kada redaguoti bei tvarkyti. Galima šalinti pasenusią informaciją ir pridėti naują. Tuo tarpu, popieriniame variante informacija turi būti atnaujinama maždaug kas mėnesį, o tai reiškia, jog, jeigu įmonės informacija keisis, nebūsite užtikrintas, kad klientai įsigys naująjį įmonių katalogą su pakeista informacija. Dėl šios priežasties internetiniai katalogai yra žymiai pranašesni, tačiau jie dar nėra tokie populiarūs Lietuvoje kaip popieriniai variantai. Taip pat verslo subjektams internetinės svetainės naudingesnės, nes jose už tam tikrą mokestį galima pateikti savo paslaugas ar prekes aukščiau visų kitų, t.y. pateikti jas kaip prioritetą. Paslaugų pasiūlymai rodomi pačiame pirmajame internetinės svetainės puslapyje. O jeigu tinklalapį kasdien aplanko, pavyzdžiui, keliasdešimt tūkstančių žmonių, galima būti tikram, jog iš šios masės žmonių kažkas būtinai susidomės Jūsų teikiamomis paslaugomis. Todėl investicija į verslo informacijos, t. y. į savo įmonės, platinimą internete yra labai naudingas ir protingas žingsnis.
Jeigu vis dėlto nusprendėte naudotis popierine reklama, tai pats geriausias pasiūlymas būtų reklamuoti savo verslo paslaugas laikraščiuose, ypač dienraščiuose. Jų tiražas yra ganėtinai nemažas todėl būsite užtikrintas, jog jūsų paslaugų reklamas gyventojai matys vos ne kiekvieną dieną. Žinoma, šitokios reklamos kainuoja taip pat nemažai. Tačiau informacijos koregavimo atžvilgiu, internetinės svetainės vėlgi yra pranašesnės. Kad ir kaip bebūtų, nesvarbu, ką pasirinktumėte, verslo informacinį įmonių katalogą internete, ar tokį patį katalogą popieriuje, nes leidinių ir interneto tinklalapių privalumai ir trūkumai puikiai balansuoja tarpusavyje. Svarbiausia, kad kuo daugiau potencialių klientų būtų informuoti, todėl negailėkite tam savo laiko ir pinigų – reklamuokitės.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas