Bepiločiai orlaiviai, geriau žinomi kaip dronai, vis labiau populiarėja. Ir tai ne tik žaisliukai, kurie patinka vyrams ir berniukams – jie atlieka išties daug funkcijų ir teikia daug galimybių. Šie skraiduoliai sparčiai populiarėja Lietuvoje ir yra ypač mėgstami fotografų, operatorių. Norint eksploatuoti daugiau nei 25 kg sveriantį droną, reikia gauti Civilinės aviacijos administracijos leidimą. Tačiau pagal turimų dronų ir jų valdymo licencijų kiekį pirmauja Didžioji Britanija ir Prancūzija. Dronus vis dažniau panaudoja ūkininkai žemės ūkyje, taip pat šie skraiduoliai tinka kuriant filmus, fotografuojant, ypač masinius renginius ir iš oro, kuriant reportažus žiniasklaidai ir įvairiais kitais tikslais.
Dronus naudoja ir didžiausios elektroninės parduotuvės
Tik pagalvokite – kažkokios prekės prireikė skubiai, jūs este darbe, namuose, neturite laiko ar noro važiuoti į parduotuvę, taigi užsisakote prekę internetu. Jau po poros valandų į jūsų kiemą nusileidžia mažas dronas su siuntiniu. Šaunu, ar ne? Viena el. rinkos lyderių Amazon.com jau pernai gavo licenciją naudoti bepilotes transporto priemones ir išbandė dronus siuntoms pristatyti. El. prekybos sistemos atstovų teigimu, dronas gali skristi iki 80 km per val. greičiu ir skraidinti apie 2 kg sveriančius siuntinius. JAV, kur el. prekybos sistema išvystyta labai gerai, nuo kliento mokėjimo už pasirinktą prekę iki prekės pristatymo gali praeiti mažiau nei valanda.
Dronas – slaptasis agentas ir seklys
Manoma, kad dronai ateityje gali pakeisti netgi kai kurių specialistų darbą. Šiandien tam tikros teisėsaugos institucijos dronus panaudoja žmonėms sekti, stebėti. Dažniausiai stebimi potencialūs nusikaltėliai ar įtariamieji. Dronas iš dalies gali pakeisti ir stipriai palengvinti pasieniečių darbą stebint, ar nelegalūs migrantai nekerta sienos. Dronų panaudoti neatsisako ir gudrūs paparaciai, todėl jie dažniausiai bepilotes transporto priemones skraidina į garsenybių kiemus tokėdamiesi užfiksuoti pikantiškų vaizdų. Sukuriama vis daugiau išmaniųjų dronų, kurie padeda stebint sporto varžybas. Ateityje tokie dronai taps alternatyvia jėga aptarnaujant prekybos centrų ir viešojo maitinimo įstaigų klientus. Tikslas aiškus – „įdarbinti“ droną yra kur kas pigiau, nei samdyti žmogų.
Informacija parengta pagal Inovacinessistemos.lt informaciją
Parašykite komentarą