Šiame straipsnyje bendrais bruožais apžvelgiamas kanalizacijos įrengimas individualiame name. Prieš pradėdami įrenginėti kanalizaciją individualiame name, privalote nusibraižyti tikslią kanalizacijos schemą ir atidžiai jos laikytis. Ji turi būti kuo profesionaliau parengta, kad neiškiltų problemų montuojant kanalizaciją. Individualaus namo kanalizacija skirstoma į išorinę ir vidinę. Išorinė – tai vamzdynas ir valymo sistema, o vidinė – santechniniai įrenginiai.
Nuo ko pradėti įrenginėti kanalizaciją?
Dabar galima pradėti individualaus namo kanalizacijos montavimo darbus. Štai keli aspektai, į kuriuos privalote atsižvelgti:
- Požeminis kanalizacijos rezervuaras turi būti įrengtas netoli gatvės, kad asenizacinė mašina galėtų bet kuriuo momentu prie jos privažiuoti be didelių problemų.
- Pats žemiausias požeminio kanalizacijos rezervuaro taškas turi būti įrengtas 1 metro atstumu nuo dirvožemio užšalimo linijos. Be to, kolektorius, į kurį tekės visos atliekos, turi būti įrengtas su nuolydžiu, ne mažesniame nei 0,7 metro gylyje.
Tuo pačiu, jeigu nepavyksta įrengti vamzdžių žemiau dirvožemio užšalimo linijos, tai geriau apšiltinti kolektorių.
Įrenginėjant kanalizaciją, svarbiausia – vamzdžiai
Kanalizacijos įrengimui individualiame name, be abejo, itin svarbūs vamzdžiai. Jeigu seniau dažniausiai naudodavo ketaus vamzdžius, tai dabar pirmenybė teikiama plastmasiniams. Jie turi nemažai pranašumų prieš metalinius. Pagrindinis – jie nerūdija. Vamzdžiai montuojami, įstatant vieną į kitą. Jų sujungimai hermetizuojami specialiomis medžiagomis.
Tranšėjos gylis turi būti apskaičiuotas iš anksto, kad visi vamzdžiai gultų ant neliesto dirvožemio. Tokiu būdu išvengiama vamzdžių išsikraipymo tikimybės. Kolektoriui verta rinktis didesnio diametro vamzdžius, nei tų, kurie eina nuo santechnikos įrenginių, įrengtų namo viduje.
Kanalizacijos įrengimas – atsakingas darbas
Kaip matote, kanalizacijos įrengimas individualiame name – nelengva užduotis. Kad viskas būtų atlikta teisingai ir kokybiškai, reikia vadovautis visomis taisyklėmis ir normomis, numatytomis darbų atlikimo plane.
Daugeliui žmonių ši užduotis – neįveikiama. Kokiu geru santechniku save belaikytumėte, vis dėlto, tolimesnį darbą, susijusį su vamzdžių išvedžiojimu po patį namą, geriau patikėkite šios srities profesionalams.
Išvados apie savarankišką kanalizacijos įsirengimą namuose
Dabartiniu metu atsiranda vis daugiau galimybių savarankiškai įsirengti individualaus namo kanalizaciją ar santechninius įrenginius. Ir, nepaisant to, ar tai kanalizacija, ar vandentiekis, dalį darbų įmanoma atlikti patiems. Nėra nieko sudėtingo, norint savarankiškai pajungti siurblinę arba iškasti tranšėją po nuotėkų duobe, tačiau daugelis darbų vis viena turėtų būti patikimi profesionalams. Todėl, kad ne kiekvienas sugebės apskaičiuoti, kokio vamzdžio diametro prireiks konkrečiu atveju, koks vandens spaudimas pats tinkamiausias, į kokį gylį užkasinėti vamzdžius ir t. t.
Šiame straipsnyje trumpai apžvelgtas kanalizacijos įrengimas individualiame name. Norint plačiau susipažinti su šios operacijos atlikimu, reikia atkreipti dėmesį į kiekvienu konkrečiu atveju iškylančius klausimus ir jų sprendimo būdus. Tik kompleksinis požiūris pagelbės įrenginėjant kanalizaciją ar santechnikos įrenginius individualiame name ar sodo namelyje.
Parašykite komentarą