Nerūpestingas šnekučiavimasis su draugais iki vėlumos, maudynės ežere, aromatingos ir sultingos mėsytės degustavimas, atsigaivinant šalto alaus gurkšniu…Nenumaldomai artėja šiltasis sezonas, kada tai taps ne vien sentimentaliais vasaros prisiminimais, bet kelis mėnesius prieinama malonia laisvalaikio pramoga. Kepsninės – vienas iš aktualių atributų, pageidaujantiems turėti galimybę surengti taip vadinamą barbekiu vakarėlį savo draugams ar šeimai kada tik panorėjus. Užsukus į įprastą ar internetinę parduotuvę ir pamačius visą siūlomą asortimentą – įvairūs gamintojai (Cobb, Weber, Thuros, Troll 700 ir kita), skirtingos rūšys, medžiagos, iš kurių pagamintos bei kiti niuansai – galva apsisukti gali daugeliui: kaip įsigyti daiktą, kuris tinkamai tarnautų ir būtų vertas išleistų pinigų?
Atkreipkite dėmesį į keletą aspektų ir galimybių ratas gerokai susiaurės.
Kam reikalingos kepsninės?
Taip, kepti mėsai. Tačiau į šį klausimą pažvelkime plačiau. Jei jūs neįsivaizduojate mėsos kepimo proceso be jaukaus ugnies spragsėjimo, o kepsnio – be malonaus žarijų „prieskonio“, rinkitės vadinamąsias „gyvos“ ugnies kepsnines, kurioms reikalingos malkos, medžio anglys ar populiarėjantys kokoso briketai (pastarieji yra kaitresni už minėtas kuro rūšis, draugiškesni žmogaus sveikatai bei gamtai). Jei pirmenybę teikiate patogesniam, mažesnių pastangų reikalaujančiam kepimui, pasidomėkite dujinėmis ar elektrinėmis kepsninėmis (pastarosiomis galėsite naudotis net ir savo balkone!).
Kur planuojate rengti piknikus?
Nuosavą namą turintieji kepsnių sezoną gali pradėti gerokai anksčiau – kieme kepamos mėsos kvapas paskatins jūsų pavyzdžiu pasekti ir kaimynus (arba užsukti pas jus į svečius!). Jei ir jūs ketinate šia pramoga dažniau mėgautis nuosavoje valdoje, domėkitės stacionariomis kepsninėmis. Šiuo atveju itin tinkamos s yra dujinės bei elektrinės kepsninės – apsidraudimas nuo ne itin geranoriškų kaimynų, kuriuos gali erzinti dūmų sklindantis dūmų kvapas. Mėgstantys vykti į tolimesnius gamtos kampelius ar tiesiog neturintys galimybės iškylauti kieme, dažniausia renkasi mobilias, lengvai transportuojamas kepsnines.
Kiek draugų turite ir kaip dažnai ketinate juos maitinti?
Jei nesate įpratę rengti grandiozinių vakarėlių, šeimai ar kelių draugų kompanijai užteks ir nedidelės kepsninės, priešingu atveju patogiau rinktis didesnes, kuriose vienu metu galėsite iškepti daugiau mėsos, o ant kepimo paviršiaus vietos liks ir garnyrui. Jei kepsninę planuojate naudoti vos ne kiekvieną vasaros savaitgalį, į šį pirkinį reikėtų investuoti daugiau ir prioritetą skirti kokybei. Jei kepsninė bus ištraukta porą kartų per sezoną, galite drąsiai rinktis ir pigesnę.
Mėgstantiems ne tik keptą, bet ir rūkytą maistą (taip, sveikos gyvensenos šalininkams plaukai šiaušiasi, bet retkarčiais galima pasimėgauti mažomis nuodėmėmis), aktualios ir rūkyklos. Paties pagauta ir išrūkyta žuvis ar mėsos gabalėlis skoniu bei aromatu nepalyginamai lenkia parduotuvėse siūlomus gaminius. Rūkyklos yra parduodamos atskirai arba, panaudojant tam skirtus priedus, integruotos į kepsnines.
Beje, leisdami laiką gamtoje galite valgyti ne tik kepsnius ar šašlykus. Kokybiški ketaus indai (katilai bei keptuvės), yra tinkami maisto ruošimui ne tik ant viryklės, bet ir ant atviros gamtos – patikėkite, tokiu būdu pagaminta sriuba, troškinys ar kitas patiekalas tampa gerokai skanesnis nei įprastai!
Parašykite komentarą