Kodėl retas vyras padeda auginti vaikus?

Vaikų priežiūra – vienas aktualiausių klausimų santykiuose. Dažnais atvejais, moterys skundžiasi, kad vyrai nenoriai padeda auginti vaikus. Jie viską palieka motinoms ir t.t. Tačiau, visada reikėtų į viską žiūrėti iš abiejų pusių ir tada galbūt bus gautas atsakymas. Žinoma, kartais vengiama diskutuoti šia tema dėl to, kad bijoma, jog kažkuri pusė įsižeis ar liks ne taip suprasta. Tačiau, vaikų auginimas yra ypač svarbus klausimas, į kurį atsakyti turi abu tėvai. Santykiai susideda iš dviejų žmonių, o tai reiškia, kad atsakomybė turi kristi lygiomis dalimis abiem.

Viena iš priežasčių kodėl tėvai nenori padėti motinoms auginti vaikų – nuolatinis darbas. Paprastai kalbant, jeigu šeimos modelis yra standartinis t.y. motina prižiūri vaikus, o tėvas dirba, tam, kad išlaikytų šeimą, tuomet natūralu, kad jis jausis ne visiškai suprastas. Paprastai kalbant, moterys vaikus prižiūri nuolatos, net ir tada kai tėvai dirba. Tačiau, į viską reikėtų žiūrėti racionaliau ir imtis paprasčiausių skaičių. Jeigu abu tėvai keliasi 6 ryto, tik vienas imasi prižiūrėti vaikų, kitas dirba vadinasi viskas dalinamasi po lygiai. Kai tėvas grįžta namo, tarkime – 18 valandą, vadinasi tuo metu vaiką prižiūrėti baiga ir motina. Kas toliau? Toliau seka vaiko priežiūros dalybos lygiomis dalimis. Tai reiškia, kad po tos 18 valandos vaiką po lygiai prižiūri tiek mama, tiek ir tėvas. Taip turėtų būti vadovaujantis logikai.

Kaip bebūtų, kita iš priežasčių kodėl vyrai nenori prižiūrėti vaikų – manymas, kad ji pavargsta labiau. Tačiau, reikia pabrėžti, kad neretai taip ir būna. Pavyzdžiui, jeigu darbas yra fizinis, tikėtina, kad vyrai pavargsta daugiau, nes visą dieną tenka kilnoti sunkumus ir t.t. Moterims dienos metu yra laisvo laiko, per kurį gali ramiai sėdėti. Tad, čia jau reikėtų į viską žiūrėti ne per susireikšminimo prizmę, o tiesiog žiūrėti tiesai į akis. Tuo labiau, daug ką lemia ir tų vaikų amžius.

Tiesiog, vyrai į vaikų priežiūrą dažniausiai retai įsitraukia pirmaisiais vaikų auginimo metais. Kai vaikai užauga, tuomet ir jie keičiasi ir tėvai imasi daugiau atsakomybės auklėjime.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas