Pirtys šiandien – jų reikšmė ir vaidmuo visuomenės sąmonėje

pirtysLietuvoje dar ir šiandien nėra susiformavusi specializuota tikrosios pirties paslaugų rinka. Tikrosios ir  teisingos pirties formavimo  kultūrą mūsų šiandieninėje visuomenėje bando diegti pirmiausiai entuziastai, žinovai ir specialistai. Kai kurie iš jų yra susibūrę į pavienes organizacijas, kad kartu bendromis pastangomis galėtų  propaguoti teisingą pirties sampratą visuomenei, tuo pačiu organizuodami  specialius renginius bei  pirties meistriškumo kursus.  Taipogi yra ir pavienių savarankiškai dirbančių pirtininkų- entuziastų, kurie taip pat vykdo tikros pirties užsiėmimus, pasitelkdami  atitinkamas priemones bei siekdami kitus pamokyti pirtinimosi subtilybių.

Šiandien egzistuojančias pirtis mūsų šalyje galėtume  suskirstyti į:

  • visuomenines viešąsias miestų pirtis;
  • veikiančias komerciniais tikslais arba nuomojamas pirtis;
  • individualias kaimuose stovinčias pirtis;
  • individualias miestų gyventojams priklausančias pirtis;
  • veikiančias sporto kompleksuose, taip pat vandens parkuose.

Visuomeniniais tikslais naudojamos viešosios pirtys buvo statomos dar sovietmečiu,  praėjusio  amžiaus 6-7 dešimtmečiuose.  Nors tokių jų nedaug, ko gero, belikę, tačiau savo turima išore yra mažai   pakitusios, išvaizdumu nepasižyminčios. Tačiau tokios pirtys dar turi puikų vietos pirtininkų itin vertinamą garą. Dabar tenka apgailestauti, kad dauguma viešųjų  pirčių yra apleistos, joms neskiriamas  vietinės valdžios dėmėsys.

Pirtys, kurios  naudojamos komerciniais sumetimais pastarąjį dešimtmetį  itin populiarios kaimo turizmo sodybose. Ne visi, tačiau nemaža dalis kaimo turizmo sodybų savininkų  stengiasi atgaivinti senųjų kaimo pirčių puoselėtas tradicijas ir tai daro sėkmingai remdamiesi etnokultūriniu paveldu.  Tačiau teisybės dėlei tenka konstatuoti ir tokį faktą, kad kai kurių dabartinių kaimo turizmo sodybų pirtys dažnai pritaikytos ne kokybiškam poilsiui, tikros pirties mėgavimuisi, bet išgertuvėms bei ilgam pasisėdėjimui prie suruošto vaišių stalo.Todėl iškreipiama tokių  pirčių tiesioginė paskirtis, paverčiant jas lėbavimo vietomis ir tai  mažai ką turi bendro su tikrąja Lietuvos kaimų vietovių pirčių kultūrine tradicija.

Individualiai asmeniniams poreikiams naudojamos pirtys savo forma yra  labai įvairios – nuo senoviškai įrengtų kaimo sodybose dūminių pirčių iki prabangių, kone prestižinių  bei kokybiškai įrengtų šiuolaikiniuose būstuose, kurių savininkai jų įrengimą dažnai patiki specializuotoms įmonėms, besistengiančioms visus pavestus pirties įrengimo  darbus atlikti  kokybiškai ir nepriekaištingai, suteikti būtinas garantijas.

Vandens parkuose bei sporto kompleksuose įrengtos pirtys pradžioje buvo skirtos tik sportuojantiems ar baseinus lankantiems žmonėms, tačiau dabar tokiose  pirtyse dažnai lankosi kone visi norintys. Reikėtų pastebėti, kad sporto kompleksuose esančios pirtys technologiniu požiūriu yra beveik tobuliausios ir susilaukiančios didelio populiarumo lankytojų tarpe, kurie  pasiruošę investuoti į savo sveikatą ,kokybišką poilsį bei gautus teigiamus emocinius pojūčius.

 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas