Ruoškimės, vyrai, į karpių žvejybą!

karpų žvejyba

Karpių žvejyba – tikrų vyrų užsiėmimas. Tai labai rimtas reikalas, tad jei norite save išbandyti, ruoškitės į karpių žvejybą. Šiame straipsnyje apžvelgsime, ko jums reikės, kad karpius ežere galėtumėte traukti tik pačius didžiausius.

Iš karto perspėjame – kalbame apie 10-20 kilogramų karpių „medžioklę“. Mažesni plaukioja prekybos centro akvariume už 4,50 eur už kilogramą. Jie labai skanūs ir „nesmirda dumblu“… 😉

Karpinės meškerės

Geros karpinės meškerės kainuoja gana nemažai, tačiau jos reikalingos kovojant su šiais didingais dugno gyvūnais. O jų reikės bent 3. Dėl to labai apgalvokite ir suplanuokite savo pirkinius.

Šalia meškerės iš karto rinkitės ir kokybiškas rites. Taupyti šioje vietoje yra didelė rizika, kad užkibus didesnei žuviai, jūsų pigi ir nekokybiška įranga gali tiesiog sulūžti. Graušitės nagus, kad sutaupėte…

Valai ir sistemėlės

Valo prireiks dviejų rūšių – paprasto ir pinto. Gali būti net ir nedidelis gabalėlis troselio ten, kur rišama sistemėlė, nes užkibus didesnei žuviai, pirmiausiai ten bus bandoma valą suvelti ir nutraukti. Sistemėlės – kaip ir įprastoms dugninėms meškerėms – kabliukai, svareliai, kilpelės boiliams. Jų yra įvairių ir teks pabandyti keletą variantų, kol atrasite efektyviausią. Šios prekės nėra joks deficitas. Svarbu, kad kabliukas būtų tinkamas, o ir valo storis toks, kad atlaikytų bent 20 kg svorį.

Jaukinimo priemonės

Jas parduoda bet kuri žvejybos reikmenų parduotuvė. Tai įvairūs mišiniai, boiliai – baltyminiai rutuliukai. Jaukinimo mišiniai yra skirti iš vakaro pašerti žuvis, kad jos suplauktų artyn.

Paprastai dideli karpiai laikosi toliau nuo kranto, todėl reikia jaukinimo priemones nunešti toliau. Tai galima padaryti valtimi arba specialia į bumerangą panašia šėrimo lazda. Yra dar ir specialios „bombos“, į kurių vidų pridedama maisto ir metama į vandenį. Kai jos atsitrenkia į vandens paviršių, talpos šonai atsidaro ir visas mišinys patenka į vandenį.

Kitos priemonės

Reikalinga speciali laikyklė meškerėms su elektronine signalizacija, kuri praneš apie kibimą. Dugninės meškerės neišlaikysite rankose kelias valandas nejudėdami… Taip pat reiktų pasirūpinti ir svėrimui skirtu tentu, kur galėsite saugiai paguldyti laimikį, jį pasverti, nusifotografuoti.

Aišku, gyventi irgi kažkur reikia, kol laukiate kibimo, tad reikia įsirengti palapinę, pasirūpinti miegmaišiu, staliuku, kėde, laužaviete. Nusiteikite rimtai pastovyklauti.

Turbūt nereikia priminti apie priemones nuo uodų, maistą, vandenį ir žinoma, leidimą žvejoti tame vandens telkinyje tam atvejui, jei jūsų veikla prie ežero susidomėtų vietiniai aplinkos apsaugos inspektoriai.

Visa tai kainuoja tikrai nemažai, todėl pradžioje ir sakėme, kad tai rimtų vyrų užsiėmimas. Tai važiuojam žvejoti karpių?

 


Categories:


Comments

Įrašo “Ruoškimės, vyrai, į karpių žvejybą!” komentarų : 1

  1. Mr WordPress avataras

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas