Daugybę metų namų temperatūros valdymas buvo sudėtingas dalykas žmonėms, netgi pareikalaujantis vieno žmogaus nuolatinio darbo namuose. Kūrenantieji kietu kuru nuolat turi rūpintis šilumos pasiskirstymu. Daugiabučiuose esant centriniam šildymui kontroliuojama viso namo temperatūra pirmininko ar bendrijos. Namuose, kuriuose yra elektrinis ar dujinis šildymas, galima kontroliuoti temperatūrą savarankiškai ir paprasčiau, tačiau tik naujoviškos išmanios sistemos tą leidžia daryti iš tiesų efektyviai.
Iš ko susideda ir kas yra patalpų temperatūros valdymas?
Norint valdyti patalpų temperatūrą, namuose geriausia integruoti protingas sistemas, leidžiančias šildymą reguliuoti atsižvelgiant į poreikius. Temperatūros valdymas su automatine ir programuojama funkcija – geriausias sprendimas jūsų namams. Paprastai temperatūros reguliatorius yra su ekranu, ir tai leidžia sėkmingai pasirinkti norimas temperatūras bei jas pritaikyti namams skirtingu metu. Įvairūs jutikliai patys gali nustatyti, kokios tam tikru metu yra temperatūros sąlygos erdvėje, ir atitinkamai į tai reaguoti.
Kada naudingas grindinio šildymo temperatūros reguliavimas?
Pietų šalyse, kur žmonės dėl karščio viduryje dienos nedirba bei nuolat eina į dušą, normali grindų danga yra keramikinės plytelės. Mes, gyvenantys Lietuvoje, su tokiais šalčiais susidurti nenorėtume, todėl pirmas dalykas, kurį darome vonioje, siekdami žiemą nesušalti, tai grindinis šildymas.
Šildomų grindų automatika yra montuojama po grindimis. Šildymo sistema šiek tiek panaši į gyvatuką. Tačiau tam, kad šildymas būtų išties efektyvus, verta turėti gerą šildomų grindų temperatūros reguliatorių. Galite reguliuoti šildymą rankiniu būdu arba rinktis jungiklį, sąveikaujantį su išmaniomis namų mechanizmų kontrolės sistemomis. Tuomet grindinis šildymas galės būti valdomas nuotoliniu būdu.
Tobulesniam valdymui – termostatas šildymo sistemai
Nepamainomas namų temperatūros valdymo elementas – termostatas. Jis leidžia reguliuoti kiekvienos patalpos temperatūrą, atsižvelgiant į paros metą, taip pat temperatūrą išlaikant pasirinktą laikotarpį. Čia galima pasirinkti skirtingas aplinkas, temperatūros pakopos. Termostatas padeda sėkmingai taupyti šildymui suvartojamą energiją.
Namų klimato valdymas – ne tik temperatūros nustatymas
- Drėgmės valdymas. Tai – dar vienas svarbus parametrus, nulemiantis klimatą namuose. Iš tiesų, tam, kad gerai jaustumėmės namuose, neužtenka turėti tinkamą temperatūrą. Ypač žiemos metu, kada sueikvojama daugiau energijos namų šildymui, juntamas sauso oro poveikis. Vaikai ir mažiau atsparūs ligoms asmenys greitai suserga vien dėl to, kad oras išsausėjęs, o tai sausina ir gleivines. Siekiant atstatyti natūralų drėgmės balansą, naudojamos specialios patalpų drėkinimo sistemos. Namuose kartais per parą gali prireikti išgarinti ir iki kelių litrų vandens. Šioms sistemoms valdyti vis tiek visuomet reikalinga drėgmės valdymo sistema. Pajungta prie išmanios namų sistemų valdymo sistemos, drėkinimo sistema gali itin harmoningai užtikrinti patalpų drėgmę.
- Žaliuzių ir roletų valdymas – taip pat susijęs su klimatu. Mat nors ir bus nustatyta tam tikras šildymas siekiant palaikyti temperatūrą, tai gali būti neefektyvu, kada, pavyzdžiui, užtrauktos užuolaidos ar uždaryti roletai ir galimai puiki saulės šviesa neįeina per langus ir nešildo patalpų. Tad siekiant užtikrinti tikrai efektyvų energijos vartojimą, prie namų klimato palaikymo sistemos turėtų prisijungti ir langų užtemdymo ir atvėrimo valdymas.
- Vėdinimo valdymas – dar viena klimato palaikymo funkcija. Vėdinimas gali vykti su ventiliatoriais ar specialiai tam tikru metu atidaromais langais, stoglangiais, orlaidėmis.
- Temperatūros valdymas – kaip jau minėta, tai esminis klimato palaikymo rodiklis. Galima valdyti atskirų patalpų, radiatorių, grindų, vonios gyvatuko ir pan. temperatūrą. Galima pasirinkti aplinkas, kai esate namuose, ar kai išvykstate, ir nustačius namus tai aplinkai, mėgautis tobulai subalansuota temperatūra ir namų klimatu.
Parašykite komentarą