Ką daryti, jei reikia pinigų? Ką daryti, jei jų reikia skubiai? Yra viena priemonė, apie kurią sklando daugybė kalbų. Tai greitas kreditas. Kalbos ne visada geros. Ir nesunku suprasti, kodėl – ne visos įmonės dirba vartotojo naudai ir ne visi vartotojai įvertina savo galimybes.
Iš ko skolinamasi?
Jei prireikus pinigų einama į nežinia kokį rūsį, kur sudaroma neaiški sutartis su įtartinu tipu, toks sprendimas atrodo ne tik abejotinas, bet ir tiesiog kvailas. Prieš imant greitą kreditą svarbu išsiaiškinti, kas suteikia pinigus. Informacijos dažnai ieškoma internete, tad iš pažiūros nesunku atsijoti, kas yra kas.
Apsilankote kurioje nors iš paieškoje rastų interneto svetainių, o ten parašyta: „Tejkeme kreditus gerom saligom.“ Ką darote? A) Tai nuostabu, reikia kuo greičiau registruotis! B) Gal ir visai nieko. C) Nesąmonė, reikia ieškoti kitur. Be abejonės, pasirinksite variantą c. Nes rizikuoti savo pinigais ir gerove tikrai nenorite. Tuo labiau esant ne pačiai geriausiai finansinei situacijai.
Taigi, jau išsiaiškinome, kad labai (labai x 100) svarbu, iš ko greitas kreditas imamas. Nes sudarant sutartį su abejotinais asmenimis situacija ne pagerinama, o kaip tik praveriamos durys finansinio kracho link.
Kada skolinamasi?
Šioje paantraštėje žodis „kada“ labiausiai susijęs su konkrečios situacijos vyksmu. Nemažą vaidmenį atlieka emocijos. Sakykim, automobilis Vardeniui Pavardeniui yra būtinas, bet ima ir sugenda. O meistras pasako, kad laukia sudėtingas remontas. Net neapsimoka taisyti. Turbūt žinote, kad situacija, jos suvokimas turi keletą etapų (neviltis, susitaikymas ir kt.). Finansinio nestabilumo link žengiama tada, kai paskolą nusprendžiama imti netinkamu situacijos vyksmo etapu.
Kai kalbama apie tobulėjimą, akcentuojama mažų žingsnelių reikšmė. Juk viską aprėpti vienu metu būna sudėtinga. Taip pat ir greitas kreditas neturėtų būti imamas, kai galvoje chaosas. Verčiau surikiuoti mintis ir tiesiog žinoti, kad esant reikalui yra galimybė pasiskolinti. Kreditą galima gauti labai greitai. Tad nėra reikalo pasirašyti sutarties, kol dar neaiškus tolimesnis planas ir kai verda daugybė emocijų.
Dar reikia akcentuoti, kad skolintis neblaiviam ar su kuo nors susipykus taip pat yra neprotinga. Nes išsiblaivius ar atlyžus priimtas sprendimas pasirodo kaip kvailystė. O įsipareigojimus vykdyti tenka.
Kiek ir kam skolinamasi
Greitą kreditą gauti nėra sunku. O 2000, 3000 ir kitos sumos – viliojantys skaičiai. Bet jei reikia 150 eurų, koks tikslas skolintis 3000? Psichologiniu požiūriu atrodo, kad imama valdyti didesnius pinigus. Tačiau juos vėliau reikės grąžinti. Ir tas žodis „vėliau“ kartais sumaišo kortas taip, kad imama „žaisti“ neatsakingai.
Dar vienas rimtas klausimas – kam skolinamasi. „Ne lygis“ naudotis aptrintu išmaniuoju telefonu, kai aplinkui visi tik atsinaujina, įsigyja vis įmantresnius? Kaimynas nusipirko naujesnį automobilį, tad nuo jo atsilikti negalima ir reikia įsigyti naujesnę nei kaimyno mašiną? Draugas segi laikrodį su „Armani“ logotipu? Tad dabar tokį ar net brangesnį aksesuarą tiesiog būtina nusipirkti? Šios situacijos – tai pavyzdžiai, kada reikalingas ne greitas kreditas, o kitoks mąstymas.
Kad greitas kreditas netaptų grobuonimi, reikia paverti galimybes, įvertinti situaciją. Dėmesys sutelkiamas į keletą dalykų. Tarp pagrindinių klausimų atsiduria „iš ko?“, „kada?“, „kiek?“ ir „kam?“ Kai į juos atsakoma sąžiningai, priimamas tvirtesnis finansinis sprendimas.
Parašykite komentarą