Įmonių steigimas – ką pasirinkti?

įmonių steigimasLabai daug verslininkų, steigdami pirmas savo įmones po metų ar dviejų ištaria šiuos žodžius: “Jeigu atsukčiau laiką atgal, daug ką daryčiau kitaip…“ Taip, verslo pradžioje priimti sprendimai lemia verslo sėkmę. Dėl to žengiant pirmuosius žingsnius reikia aiškiai žinoti, ko norite ir kaip to pasiekti. Iš artimų žmonių jums reikalinga moralinė parama ir palaikymas, o iš finansų konsultantų – konkrečios konsultacijos.

Padėsime jums apsispręsti bent vienu klausimu – kokią verslo formą pasirinkti. Įmonių steigimas – nesudėtingas procesas tik tuo atveju, jei viską puikiai išmanote, steigiate 5 ar net 7 įmonę. Pirmą kartą steigti būtinai patikėkite profesionalams. Taip sutaupysite daug laiko ir nervų, o išleisti pinigai nebeatrodys tokie jau dideli, kai paskaičiuosite darbo valandomis, sugaištomis popierėlių tvarkymui, o ne tiesioginiams darbams.

Jei jūs esate savos srities profesionalas ir paslaugas teikiate pats vienas, be niekieno pagalbos, rimtai pasvarstykite, ar iš viso jums reikia steigti įmonę. Kol kas Lietuvos valdžia vis dar toleruoja individualią veiklą pagal pažymą, nors kai kuriose srityse gali kilti sunkumų, pavyzdžiui, imant paskolą (ten visada prašoma išrašų apie gautą atlyginimą iš Sodros). Mokesčius už savo individualią veiklą mokate kartą per metus, dažniausiai kovo-gegužės mėnesiais, kai atsiranda pajamų deklaravimo galimybė. Jie gana nedideli, tačiau privalomi – 5-15% GPM ir 28,5% nuo pusės pajamų sumos SODRAI + kas mėnesį 27 eurai.

Jei vis dėlto ketinate ateityje plėstis, rekomenduojama steigti Mažąją bendriją arba UAB. Skirtumas tik tas, kad mažajai bendrijai nereikia įstatinio kapitalo 2500 eurų, o nariai gali paimti iš įmonės kasos pelną kas mėnesį. Ši verslo forma yra tinkama smulkiam verslui.

UAB – uždaroji akcinė bendrovė – populiariausia verslo forma Lietuvoje. Įmonių steigimas UAB atveju būna nesudėtingas, tačiau reikalingas el. parašas. Jį galima gauti ir iš telekomunikacijų bendrovių už labai nedidelį mokestį. UAB yra gerai tuo, kad gana nesudėtinga buhalterinė apskaita, aiškūs mokesčiai ir paprastai reglamentuojami darbo santykiai. Be to UAB suteikia tam tikros reputacijos, ko neduoda IĮ, individuali veikla ar net MB, kuri yra antra pagal populiarumą verslo forma, bet dar gana nauja.

Įmonę steikite tik tada, kai planuojate vykdyti veiklą. Jei viską vykdote tvarkingai, galite būti ramūs – jūsų verslas klestės, o valstybė jam stengsis netrukdyti.

Įmonių steigimas – profesionalų darbas, tad susiraskite tinkamus partnerius, kurie įsteigs jūsų įmonę, o vėliau pasirūpins ir buhalterine apskaita.


Categories:

, ,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas