Ką reikia žinoti prieš atliekant dantų protezavimą

dantų protezavimas
Dantų protezavimas – tai populiariausias, tačiau tuo pačiu ir geriausias būdas dirbtinai atstatyti danties audinį. Jeigu dantis yra negrįžtamai pažeidžiamas arba net prarandamas, dantų protezavimas padeda atkurti jūsų šypseną. Daugelis žmonių mano, kad ši procedūra yra skirta tik senyvo amžiaus žmonėms, netekusiems jau kelių dantų. Nors senjorai yra patys dažniausi šios procedūros pacientai, ji yra rekomenduojama ir kitais atvejais. Įvairios dantų bei dantenų ligos bei noras atstatyti bendrą dantų struktūrą ir nepriekaištingą šypseną taip pat dažnai pastumi žmones dantų protezavimo link. Tačiau ką turi žinoti pacientas prieš imantis dantų protezavimo?

Atliekant dantų protezavimą viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Protezai gali būti kelių rūšių – išimami bei fiksuoti. Pastarieji, tokie kaip venyrai ar vainikėliai yra tvirtinami prie dirbtinės danties šaknies – implanto, arba prie gretimų dantų. Šitaip dirbtinis dantis yra pritvirtinamas prie jūsų kaulo ir pacientas jaučiasi lyg su nuosavu dantimi. Keramikiniai vainikėliai – tai tvirti, nemetaliniai protezai, kurie puikiai atkuria dantų vaizdą ir šypsenos patrauklumą. Lieti vainikėliai yra dar vienas, nepaprastai tvirtas ir kokybiškas pasirinkimas, tačiau dėl išsiskiriančios metalo spalvos dažniausiai naudojami tik tolimesnių, krūminių dantų protezavimui. Išimami dantų protezai pasižymi labai didele įvairove. Jie yra dažniausiai naudojami tik netekus visų arba daugumos dantų. Šis pasirinkimas yra daug pigesnis nei fiksuoti protezai, todėl yra rekomenduojamas, kai protezavimo kainos pacientui yra per didelės, arba dėl kitų priežasčių, kai protezo tvirtinimas ant šaknies ar implanto yra neįmanomas. Vien procedūrų kainos skirtumas parodo, kad fiksuoti protezai yra kur kas patikimesni, tad jei galite sau leisti, būtinai pasirinkite šį variantą, nes būtent jis geriausiai atstoja tikrus, natūralius dantis. Išimami protezai yra padalinami į dvi grupes: lanko atraminius protezus bei dantų plokšteles. Pastarosios gali būti labai skirtingos. Pagamintoji plokštelė bus dalina arba pilna. Visą tai priklauso nuo to, kiek dantų jūs netekote.

Dantų vainikėliai – tai iš plastiko, metalo ar keramikos pagaminti danties apdangalai, padedantys atkurti jo pažeistą formą. Vainikėlio gamyba vyksta specialioje laboratorijoje, kadangi norint supanašinti protezą su kitais, natūraliais dantimis reikia tiksliai atkartoti jo formą, dydį bei atspalvį.

Puikus būdas pataisyti nuskilusių, pažeistų priekinių dantų formą ar spalvą, rekomenduojame išbandyti dantų venyrus. Šios keramikinės plokštelės padengia dantų paviršių ir puikiai tinka formos bei spalvos pataisymui. Venyrai – tai puikus būdas ne tik atstatyti dantų struktūrą, bet ir apsaugoti juos nuo kitų potencialių pažeidimų.

Dantų plokštelės reikalauja papildomo dėmesio, nes tai dažniausiai naudojami dantų protezai. Paprasčiausias plastmasinis pagrindas bei balti dantų protezai – šis būdas, ypatingai paplitęs tarp senjorų, pakeičia visus prarastus dantis. Jei norite, kad dantų plokštelė geriau laikytųsi burnoje, tam yra naudojami specialūs kabliukai, kuriuos galima užkabinti ant dar likusių dantų.


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas