Kadastriniai matavimai – kas tai?

kadastriniai matavimaiSavo gyvenamosios vietos nepakanka aptverti vien tvora. Teisiškai tvora neįrodo, kad aptverta teritorija priklauso būtent tam žmogui. Tad kaip visa tai pagrįsti ir įrodyti? Tam yra reikalingas žemės sklypo planas bei nuosavybės dokumentai. O kad būtų suformuotas tikslus žemės sklypo plotas bei kiti matavimų duomenys ir yra reikalingi kadastriniai matavimai.

Kai reikia paženklinti ar nustatyti tam tikro sklypo ribas, kadastrinių matavimų pagalba visa tai padaryti yra labai paprasta. Jų metu yra paženklinamos žemės sklypo ribos, nustatomi atstumai iki statinių, matuojami žemės sklype esantys objektai bei įvairūs įrenginiai ir net kartografuojami žemės naudmenų kontūrai. Taip sudaromas visas žemės sklypo planas ir apskaičiuojamas jo plotas, vertė, suformuojama nekilnojamojo turto objektų byla. Planų ir visų duomenų parengimas neretai užtrunka, tad rekomenduojama nedelsti ir nelaukti paskutinės dienos.

Kadastrinių matavimų procesas yra atliekamas savo srities specialistų, kurie naudoja tinkamą ir kokybišką įrangą. Tai sudėtingas veiksmas, kuriam būtinas tikslumas, tad tokį darbą turi atlikti ne mėgėjai, o licencijuoti kadastrinių matavimų specialistai. Kadastriniai matavimai yra nesunkiai prieinami kiekvienam nuosavos žemės savininkui, kuris turi žemės sklypo teisinio įregistravimo dokumentus, sklypo planą bei jame esančių objektų ar statinių planus, registraciją. Savininkas taip pat turi pateikti ir savo paso kopiją. Tik tuomet bus galima sėkmingai pradėti matavimo darbus.

Derėtų atminti ir tai, jog kadastrinių matavimų kainos priklauso ne vien nuo gyvenamosios vietos, bet ir nuo kitų veiksnių, kurių žinojimas gali apsaugoti nuo pernelyg didelių išlaidų. Svarbu žinoti, jog toks matavimo duomenų parengimas užtrunka, tad apie matavimo procesą derėtų susirūpinti iš anksto. Taip pat vasaros sezono metu rinkoje vyrauja aukštesnės kainos, kurių galima išvengti žiemą. Nors didžiąją dalį kainos įtakoja pats turimas žemės sklypas, aktualu žinoti, jog dalį išlaidų galima sutaupyti.

Kadastriniai matavimai – tikslus tam tikro žemės sklypo duomenų sudarymas, sklypo plano parengimas, ribų nustatymas. Tai matavimai, be kurių būtų sunku dalyvauti tiek savo sklypo pardavimo procese, tiek padalijimo ar prijungimo veikloje. Tik profesionalių specialistų pagalba galima atlikti kokybiškus ir tikslius tokių duomenų sudarymus, tad pasirūpinti tuo derėtų iš anksto, o ne pačią paskutinę dieną.

 


Categories:

, ,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas