Parketlentės ar laminatas

Tiek laminuotos grindys, tiek parketlentės Jūsų namuose suteiks gražių, patvarių grindų pojūtį, tačiau vis gi  kai ateina laikas rinktis, tampa gan sudėtinga. Išties kartais sunku nuspręsti kur kloti laminuotą grindų dangą, o kur parketlentes. Ir tainėra tas skirtumas, apie kurį visi galvojate – kaina. Žinoma jį įtakoja pasirinkimą, kai finansai riboti, tačiau yra begalė kitų aspektų.
[more…]

 Natūralumas prieš dirbtinumą

Tai yra vienas didžiausių skirtumų tarp šių grindų dangų. parketlentes ar laminatasLaminuota grindų danga gaminama iš kelių sluoksnių presuoto medžio plokščių, o parketlentės iš trijų sluoksnių natūralaus medžio suklijuoto tarpusavy. Dažnai šis skirtumas ir lemia mūsų pasirinkimą, nes ko gero daugumai natūralumas atrodo ne tik, kad geresnis, bet ir tvirtesnis. Neskubėkime. Natūralumas žinoma gerai, tačiau laminuota grindų danga yra tvirtesnė už natūralų medį, nebent žinoma rinktumės parketlentes gamintas iš egzotinių medžių.

Montavimo būdai

Kaip žinia, galime klijuoti arba kloti plaukiojančiu būdų. Laminuotoms grindims renkamės plaukiojantį klojimo būdą, nes jis pigesnis, greitesnis ir paprastesnis. Laminuotos grindys nėra tokios lepios kaip parketlentės, tad
ir priežiūros reikalaus mažiau. Net esant šildomoms grindims klijuoti laminuotos grindų dangos nereikia, tiesiog klojame natūralų grindų dangos paklotą, kuris draugauja su šildomomis grindimis. Jokiu būdų nesirinkite sintetinių paklotų.
Parketlentes geriau klijuoti nesvarbu klosime ant šildomų ar nešildomų grindų. Klijuoti geriau, nes po X metų parketlenčių viršutinis sluoksnis susidėvės ir jį reiks šlifuoti, lakuoti per naują, tad šios grindys turi būti stabilios. Kitu atveju sunkiau seksis jas restauruoti. Tad prie parketlenčių kainos prisidės dar šiek tiek išlaidų klijams.

 Ilgaamžiškumas

Parketlentės čia laimi gan stipria persvara. Tinkamai jas prižiūrėdami, parketlentes ar laminataspadengdami UV spinduliams atspariu laku (nepadengtos UV spinduliams atspariu laku parketlentės su laiku keičia spalvą: blunka/geltonuoja ), saugodami nuo įbręžimų, mes turėsim grindų dangą tarnaujančią ne vieną dešimtmetį.
Tuo tarpu laminuotos grindys ilgaamžiškumu nepasižymi ir tiesą sakant jų savybės labai priklauso nuo aplinkos veiksnių: vaikščiojimo, patalpos temperatūros ir t.t./ Dažniausiai laminuotoms grindims duodama 12 – 15 m. garantija, tačiau teisingai prižiūrėdami ( valydami pussause šluoste, neleisdami užsistovėti netyčia išpilto vandens balai ar pritaškytam purvui.. ), turėsim tikrai ilgalaikę dangą.

Patalpa, kurioje bus montuojama grindų danga

Patalpa yra vienas svarbiausių veiksnių. Pvz. koridorius prie lauko durų nėra pati geriausia vieta parketui, nes vos įėję, mes su batais galime prinešti drėgmės ir purvo, be to jis yra minkštas ir lengviau pažeidžiamas. Prie lauko durų ir panašaus tipo patalpose labiau tiktų 32,33 klasės laminuota grindų danga impregnuotas sujungimais ( jei tokių nerandame, galime nusipirkti vaško ir padengti juo lentelių sujungimus. ) Ji tvirtesnė už parketlentes, ne taip greit susibraižys. Parketlenčių nepatartina kloti ir tuomet, jei namuose mažas vaikas, šuo ar katė – galintys nagais pažeisti viršutinį parketlentės sluoksnį.
Tačiau parketlentės puikiai tarnaus jaukiuose namuose, kuriuose nėra gyvūnų, didelio judėjimo ir kuriuose vertinamas natūralumas. Parketlentes renkasi tie žmonės, kurie nori ilgaamžio produkto ir gali užtikrinti, kad jis nebus veikiamas neigiamų aplinkos veiksnių.
 
 
 Comments

Įrašo “Parketlentės ar laminatas” komentarų : 1

  1. Laminuotojas avataras

    Na taip, koridoriuje geriausia naudoti grindų laminatą, o ne parketlentes. Ypač jei namuose gyvena moterys, vaikštančios aukštakulniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas