Platus čiužinių pasirinkimas: kaip nesuklysti?

ciuziniu pasirinkimasČiužinys yra vienas svarbiausių faktorių, lemiančių miego kokybę. Dabar yra didelis ciuziniu pasirinkimas, todėl norint įsigyti tinkamą čiužinį reikia apgalvoti daug niuansų. Skirtingos medžiagos, įvairios technologijos, ergonominiai sprendimai paprastam vartotojui tampa klaidžiu tamsiu mišku. Kaip nesuklysti ir išsirinkti geriausią miegą užtikrinantį čiužinį?

Ką pataria specialistai?

Čiužinys turi būti kokybiškas, neišgulėtas, atitinkantis žmogaus svorį, turi prisitaikyti prie kūno padėties, nespausti kūno. Vienpusiškų patarimų, kokios rūšies čiužiniai geriausi, nėra. Reikia žiūrėti skirtingų čiužinių savybes ir tikrinti, kurie labiausiai atitinka asmeninius žmogaus poreikius. Pavyzdžiui, miego metu daug prakaituojantiems žmonėms rekomenduojami spyruokliniai, kombinuoti su poliuretanu, nes juose yra gera oro ventiliacija, sukuriamas vėsumo pojūtis. Viskoelastiniai čiužiniai siūlomi tiems, kas mėgsta šilumą ir minkštumą. Čiužinių gamyboje naudojamos medžiagos, pluoštai ypač aktualūs alergiškiems žmonėms. Taigi, kiekvienu atveju reikia gerai apibrėžti, kas reikalinga Jums asmeniškai, o tuomet domėtis gamintojų pateikiama informacija ir ieškoti, kurie gaminiai turi tas savybes, kurių Jums reikia.

Ko klausti gamintojų ir pardavėjų?

Rinkdamiesi čiužinį, klausinėkite ne tik apie Jums aktualias čiužinių savybes. Būtinai pasidomėkite, kokią čiužinio priežiūrą rekomenduoja gamintojas. Ar čiužinys yra lengvai valomas, ar „kvėpuoja“, t.y. ar išgarina drėgmę, ar galima užvalkalą skalbti ar pakeisti? Pagalvokite, tai daiktas, kurį Jūs nuolat naudosite, todėl norėtųsi, kad jis būtų lengvai prižiūrimas. Pavyzdžiui, higienistai siūlo čiužinį nauju pakeisti kas 5-7 metus, ar bent ne vėliau nei po 10 metų naudojimo. Čiužinyje kaupiasi prakaitas, bakterijos, kūno odos dalelės. Jeigu čiužinys senas, tikėtina, jog jame yra dulkių erkučių. Tai odos ligų, alerginių reakcijų priežastys. Taigi, čiužinys turi būti ne tik patogus, bet ir lengvai prižiūrimas, nes kiekvienas norime miegoti švariai.

Ar reikia išbandyti?

Atsakymas vienareikšmis – būtinai! Ne veltui daug pardavėjų siūlo specialias čiužinio grąžinimo sąlygas tam tikru laikotarpiu. Bet kad nereiktų vargti ir jau nusipirkto čiužinio grąžinti, bent jau parduotuvėje jį palieskite, atsisėskite, atsigulkite ant jo. Tai padaryti leis čiužinių prekybos vietoje. Kone kiekvienas baldų salonas Vilniuje ir kituose miestuose savo pasiūloje turi čiužinių prekybą, jeigu parduoda miegamojo baldus. Todėl neapsiribokite čiužinio pasirinkimu internete, skirkite laiko ir nuvykite į prekybos vietą apžiūrėti pasirinkto čiužinio. Tuo pačiu turėsite progą gyvai pasikonsultuoti su specialistais, užduoti klausimus, pasitikslinti čiužinių specifines savybes.
 


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas