Teisinės konsultacijos – kelio pradžia teisybės link

teisinės konsultacijosSu itin siauru stereotipiniu žmonių požiūriu galima susidurti pačiose įvairiausiose situacijose. Teisės sritis – vienas iš pavyzdžių. Neva teisinės konsultacijos, advokato paslaugos, teismai, bylos – aktualu tik kažko „prisidirbusiems“. Ar tikrai? Kas garantuos, jog ir tau, gyvenančiam laikantis visų teisinių normų, įstatymų bei sąžinės reikalavimų, vieną dieną neprireiks ieškoti patikimo bei profesionalaus advokato kontaktų: netikėtai galime atsidurti „blogiuko“, aukos ar tiesiog neutralaus liudininko vaidmenyje.

Žmonės mėgsta demonstruoti savo išprusimą, svaidydamiesi tokiomis sąvokomis kaip „mano teisės“, „įstatymai“ ir panašiai, tačiau iš tikrųjų didelė dalis iš jų net nesuvokia, kas po šiais žodžiais slypi. Kasdienėse situacijose teisinių žinių trūkumas gali rimtai „pakišti koją“: rizikuojame „likti kvailio vietoje“, finansiškai nukentėti, gauti didesnę bausmę nei nusipelnėme ir panašiai. Buitiškas pavyzdys. Darbdavys išmoka mažesnį atlyginimą nei priklauso, motyvaudamas tuo, jog įvyko klaida darbo laiko apskaitoje ir nepriemoka žadama grąžinti kitą mėnesį. Darbuotojas pažado ištęsėjimo taip ir nesulaukia. Artimieji ir kolegos, nors patys ir nėra susidūrę su identiška situacija, dosniai žarsto savo patarimus ir žmogus lieka visiškai pasimetęs. Tikriausiai pakaktų trumpos profesionalios teisinės konsultacijos, jog asmuo būtų supažindintas su iškilusios problemos sprendimo keliu, vėliau atgautų priklausančius pinigus, o galbūt ir išsaugotų  nesugadintus santykius su darbdaviu.

Reikėtų suvokti, jog teisinės konsultacijos yra tarsi pirmoji „stotelė“ aktualios problemos sprendimo kelyje. Žmogui reikia kreiptis į pasirinktą teisinių paslaugų bendrovę ar individualiai dirbantį specialistą (kai kurie paslaugos teikėjai siūlo ir internetinės konsultacijos galimybę) ir kaip įmanomiai detaliau apibūdinti esamą situaciją. Specialistas, remdamasis teisės aktais bei turima patirtimi, pateiks tolimesnį veiksmų planą. Jei situacija yra itin specifinė, klientas gali būti nukreiptas pas konkrečios srities, pavyzdžiui – darbo teisės, ekspertus. Būtina žinoti, jog mūsų šalyje jau kuris laikas piliečiams sudaryta galimybė pasinaudoti pirmine nemokama teisine pagalba. Ši paslauga prieinama visiems, nepriklausomai nuo to, kokios pajamos gaunamos. Advokato paslaugos atstovaujant teisme priskiriamos antrinei teisinei pagalbai, už tai mokėti reikia (tiesa, jei aktualu, galima plačiau pasidomėti nemokamo valstybės advokato paslaugomis).

Neskubėkime skųstis, jog nėra pasaulyje teisybės. Pastarosios turime ieškoti mes patys. Pasinaudokime visomis prieinamomis galimybėmis tam pasiekti. Teisinės konsultacijos – pats pirmasis žingsnis.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas