Vidaus durys ir jų rūšys

vidaus durysJau seniai praėjo tie laikai, kai žmonės imdavo pirmą pasitaikiusį daiktą ir džiaugdavosi apskritai radę kažką reikalingo. Šiandien prekė, nors ir atliekanti tą pačią funkciją, yra kelių rūšių. Užsukus į statybinių medžiagų bei interjero parduotuves (taip pat ir internetines), supranti: užtruks, kol išsirinksiu. Jei jūs kaip tik ieškote naujų vidaus durų, šis straipsnis turėtų būti naudingas: nereikės „karpyti” ausimis, kai komsultantas vartos sąvokas „medienos masyvo”, „faneruotos” ir panašiai.

Vidaus durys pagal medžiagos sudėtį bei gamybos techniką yra skirstomos į keletą rūšių. Pastarosios skiriasi tam tikromis savybėmis. Pažiūrėkime, ką mums siūlo durų gamintojai bei pardavėjai.

  • Medienos masyvo. Ąžuolas, uosis, alksnis – vien medžių pavadinimai kalba apie kainą bei kokybę. Įsigyti šios rūšies duris gali toli gražu ne kiekvienas. Durys dažniausiai yra gaminamos pagal individualius užsakymus, o ne dulksta sandėliuose laukdamos šeiminkų kai kitos masinės gamybos prekės. Nors medienos masyvo vidaus durys – ilgaamžės, tačiau yra jautrios drėgmei.
  • Spygliuočių medienos masyvo. Eglė, pušis – „kuklesnė” mediena, dėl to ir durų kainos gerokai mažesnės. Pastarosios nusidėvi kur kas greičiau, drėgmės perteklius trukdo tinkamai funkcionuoti, laikui bėgant kinta ir  išvaizda (keičiasi spalva).
  • Faneruotos durys. Pagaminamos eglę ar pušį padengiant tvirtesnės medienos lukštu bei pastarąjį sutvirtinant lako sluoksniu. Šio tipo durys, dėl kainos bei kokybės santykio, šiandien yra gana populiarios. Pasižymi lengvumu, spalvų bei modelių įvairove, atsparumu drėgmei bei kitiems išorės veiksniams. Patrauklumą lemia ir natūrali pastarųjų išvaizda: reikėtų itin įgudusios akies, jog būtų galima konstatuoti, kad tai ne prabangiausios ažuolinės durys, tačiau kur kas pigesnis pakaitalas.
  • Laminuotos durys. Vertinamos dėl kainos bei plataus modelių pasirinkimo. Kokybė – kitas klausimas. Nors ir yra atsparios drėgmei, tačiau iškyla smūgių bei įrėžimų pavojus. Aišku, ir šioje prekių grupėje yra skirtingų kainų gaminių – už didesnę kainą galima tikėtis ir geresnės kokybės.
  • Plastikinės durys. Kas pasakė, jog vidaus durys būtinai turi būti medinės ar imituoti medį? Sparčiai populiarėja plastikinės durys – ypač komercinėse patalpose ar bandant sukurti šiuolaikišką, originalų interjerą. Durys tvirtos, ilgaamžės, lengvai valomos, pasižyminčios gera garso izoliacija.

Aišku, kiekvienas iš mūsų norėtume įsigyti geriausią prekę, tačiau susiduriame su kainos klausimu – kokybiškos ir ilgaamžės durys reikalauja nemenkų finansinių investicijų. Plati šios dienos pasiūla leis kiekvienam išsirinkti kažką prieinamo „kišenei”. Verta pastudijuoti pateiktas vidaus durų rūšių charakteristikas: galbūt nuspręsite taupyti brangesnei prekei, o gal jus pilnai tenkins ir pigesnių durų savybės.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas