Apšvietimas biure

sviestuvas1Bene didžiausiu dizainerių galvos skausmu tampa apšvietimo suderinimas. Gyvenamosiose patalpose ši užduotis iš dalies yra lengvesnė, nes užsakovai paprastai jau turi viziją, koks apšvietimas turi vyrauti ir perteikdami savo idėją kūrėjui, greitai randa bendrą sprendimą. Tačiau įrengiant biurus ar lauko apšvietimą, galioja visai kitos taisyklės.
Keistai atrodytų biure kabinamas didžiulis šviestuvas, puoštas kristalais. Be to, tai vieta, kurioje praleidžiama didžioji dienos dalis, todėl apšvietimo sistema turėtų būti nepriekaištinga: netrukdyti darbui, nevarginti akių.
Žinoma, apšvietimas, kaip ir kiti dizaino elementai, biure derinamas prie bendros veiklos ir užsakovo norų. Todėl, jei kuriama meniška aplinka, nepamaišys ir vienas kitas toršeras ar įmantrūs sietynai. Tačiau dažniausiai biuruose vyrauja tvarkingi, gal net kiek primityvūs šviestuvai. Svarbiausia, kad jie atliktų pagrindinę savo funkciją – skleistų tolygią dienos šviesą. Tik tuomet, kai tiksliai apskaičiuota šviestuvų vieta, galima derinti ir jų dizainą.
Didžiausias dėmesys skiriamas lubų apšvietimui, kuriam pasirenkami įmontuojami šviestuvai, nereikalaujantys daug priežiūros. Be to, led ar energiją taupančios lemputės padeda sumažinti priežiūros kaštus bei sutaupo energijos, net jei yra naudojamos visą darbo laiką. Apšvietimas lubose turi būti sumontuotas taip, jog šviesa patalpoje pasiskirstytų lygiai ir netrukdytų produktyviam darbui.
Sieniniai šviestuvai biure padeda, norint apšviesti diplomus, sertifikatus ar kitokius įmonės laimėjimus, kuriais didžiuojamasi. Taip pat, labai naudinga įrengti lemputes virš dokumentų spintų ar lentynėlių. Tokiu būdu lengva surasti reikiamą segtuvą ar dokumentus. Nors daugelis biurų neteikia šiems šviestuvams tokios svarbos, kaip lubų apšvietimui, tačiau apšviečiant sienas, galima sukurti ne tik patogią ir jaukią darbo aplinką, tačiau ir įvairius šviesų ornamentus, pagyvinančius erdvę ar net paverčiančius tokią sieną pagrindiniu interjero akcentu.
Žinoma, kalbant apie darbo vietą, svarbu, jog ant kiekvieno stalo stovėtų patogus stalinis šviestuvas. Jis padės tyrinėjant sudėtingus dokumentus, ypač, tamsiais žiemos vakarais ar ankstyvą rytą.
Kadangi biurai paprastai būna erdvūs, derėtų nepamiršti ir kitų apšvietimo reikalaujančių vietų, pavyzdžiui, laiptų. Taip apšviesti laiptai ne tik bus saugūs, tačiau ir papuoš darbo vietą.
Apšvietimo sistema biure, visų pirma turi būti patogi ir nevarginti akių, net dirbant visą darbo dieną. Jei laikomasi pagrindinių taisyklių ir apšvietimas įrengiamas ne tik gražiai, tačiau ir patogiai, tokia darbo vieta bus jauki ir maloni.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas