Ar žinote visas dantų implantų funkcijas?

Dantų implantai vertinami dėl nepaprasto rezultato: trūkstami dantys atstatomi ir pacientai vėl džiaugiasi tobula šypsena bei visomis kramtymo funkcijomis. O kokios gi yra pačių implantų funkcijos? Apie tai galima sužinoti iš Kaune įsikūrusios odontologijos klinikos Angitia.lt specialistų.

Tarsi nuosavi dantys

Jei trūksta danties, žmogus patiria diskomfortą. Visavertis gyvenimas siejamas ir su skaniu maistu, ir su bendravimu, saviraiška. Visa tai savo ruožtu susiję su sveika burnos ertme. Jei valgant skauda dantis ar apskritai sunku kramtyti kietesnį maistą; jei vengiama šypsotis, nes nesinori parodyti, kad trūksta dantų; jei nuolat nervinamasi, kad tik nebūtų išsižiota per daug, tai anaiptol nesuteikia patogumo ir pasitikėjimo savimi.

Gerai, kad yra variantų, kaip problemą išspręsti. Dantų implantai – šis pavadinimas įvairiuose šaltiniuose, žiniasklaidoje ir kasdien bendraujant linksniuojamas ne pirmus metus. Toks dantų atkūrimo būdas nepaprastai išpopuliarėjo, bet kartu išlieka kaip vienas moderniausių odontologinių procesų.

Dirbtinės šaknies funkcija. UAB „Angitia“ specialistai danties implantą lygina su dirbtine šaknimi. Juk buvusi natūrali šaknis iš tiesų pakeičiama – jos funkcijas „perima“ implantas.

Tvirtas dirbtinių dantų tvirtinimas ant implantų. Ant dantų implantų gydytojai odontologai patikimai ir su garantija pritvirtina nuolatinius dirbtinius keraminius dantis.

Veikia be trūkumų. Palyginti su natūraliu dantimi, danties implantas netgi turi pranašumų: priešingai nei tikro danties, implanto niekada neskaudės, nereikės kaip nors gydyti ar traukti.

Patogiau nei tradiciniai protezai. Danties implantas nenukrenta. Nereikia kasdien rūpintis, kad po ranka būtų stiklinė (neišvengiamas „ritualas“ renkantis „senoviškus“ išimamus protezus).

Šalia esančių dantų apsauga. Kai dantis išraunamas, laikui bėgant gretimi dantys gali krypti tuščios vietos link, tada sumažėja jų stabilumas. Jei dantis prarastas jau senokai, o implantuoti kol kas neplanuojama, patarimas – nepamiršti profilaktiškai lankytis pas odontologą ir stebėti situaciją, kad ilgainiui neatsirastų problemų. Paprasčiau tariant, nereikėtų numoti ranka.

Žandikaulio apsauga. Danties implantas sriegiamas į žandikaulį ir tuo jis panašus į natūralią šaknį. Užkertamas kelias žandikaulio kaulo atrofijai.

Bekompromisis maisto kramtymas. Valgoma kaip su nuosavais dantimis. Sutikite, maistas – viena iš sveikatos sąlygų, tad implantai čia prisideda išties stipriai.

Funkcijų ir pliusų gausu. Taip pat būtina paminėti, jog implantuojant nereikia šlifuoti sveikų dantų. Kai pacientas mąsto apie tradicinius protezus, galvos skausmu tampa kaip tik šis klausimas. Rodos, būtų taip šaunu ir protezuoti, ir nieko nepažeisti. Šlifuoti sveiką vietą ar nešlifuoti – kone hamletiškas klausimas. Laimė, odontologijos pažanga stulbinanti ir ne visada privalu veltis į kompromisus.

Tai, apie ką buvo pastarosios eilutės, yra kruopštus ir atsakingas darbas. Svarbu ir eiga, ir tikslas. Ir medikams, ir pacientams rūpi daugybė dalykų – nuo priemonių kokybės iki vizitų skaičiaus. Todėl gydytojai odontologai konstruktyviai apgalvoja ir planuoja laiką, antraip nei paprastesnės, nei sudėtingesnės procedūros nevyktų sklandžiai.

Galima susisiekti ir susitarti

Žinoti, kokiomis funkcijomis pasižymi dantų implantai, – viena medalio pusė. Kitoje pusėje – atsakingas praktinis darbas siekiant puikaus rezultato. Jei kaip tik dabar domitės šia tema ir ketinate ieškoti implantavimo paslaugų, apsilankę adresu Angitia.lt ir susisiekę svetainėje esančiais kontaktais galite priimti gerą sprendimą.

 

 


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *