Dekoratyvinis akmuo. Kaip išsirinkti

Dekoratyvinis akmuo vis dažniau atranda savo vietą interjere. Vieni jį perka, nes žino ko nori, kiti perka, nes dekoratyvinis akmuo gaminamas senai, bet kartu ir naujas produktas. Naujas, nes Lietuvoje jis kelią skynėsi lėtai, bet užtikrintai. Tiems, kurie tiesiog ieško kažko naujo ir tiems, kuriems dekoratyvinis akmuo vis dar dalelė egzotikos ir bus skirtas šis straipsnis.
decorative stone
[more…]

  Rinktis gamintą Lietuvoje ar užsienyje?

Dekoratyvinis akmuo pas mus keliauja iš visos Europos bei Kinijos,  jis sėkmingai gaminamas ir Lietuvoje.  Manau, kai yra iš ko rinktis – visada į naudą. Šiuo atveju aš visom rankom ir kojom palaikau Lietuvos gamintojus. Teko galimybė palyginti lietuvišką ir užsienietišką akmenį. Kuo gi skiriasi? Išoriškai niekuo, tačiau vos pabraižius moneta, raktu ar kitu aštresniu daiktu vienas akmuo spalvą praranda, kitas gi lieka su smulkiais pabraižymais, tačiau jie vos pastebimi. Taip, pliusas atitenka lietuvaičiams. Kadangi dekoratyvinis akmuo taps sienos puošybos elementu ir tikrai trauks akį, jį norės paliesti svečiai, šeimos nariai – paviršiaus atsparumas labai svarbi savybė. Taip pat lietuvišku akmeniu prekiauja tik gamintojai, o pirkdamas iš gamintojo klientas gauna visą reikiamą informaciją, atsakymus į visus klausimus, ko, beje, negalime gauti pas importuotoją, nes dauguma tų dalykų pastarieji žino tik paviršutiniškai. Lietuviškas akmuo turi ir daugiau privalumų, tačiau jų nevardinsiu ir paliksiu išsiaiškinti patiems.
dekoratyvinis akmuo

Vizija ir realybė

Prieš perkant dekoratyvinį akmenį dažnas žmogus turi kažkokią viziją kaip visa tai turėtų atrodyti. Čia daroma viena esminė klaida. Vizija ir realybė nevisada sutampa dėl akmens savybių, techninių kliūčių įgyvendinat idėją ir t.t. Prieš kuriant vizualizacijas personaliai siųlyčiau pasidomėti dekoratyvinio akmens charakteristikomis, tinkamumu, klijavimu. Arba aptarti tą reikalą su pardavėjomis/dizaineriais. Lietuvoje yra firmų, kurios jums panorėjus sukurs vizualizacijas su Jūsų pasirinktu dekoratyvinių akmeniu ant jūsų nuotraukos, tačiau dauguma jų paslaugos mokamos, todėl šių paslaugų galite paieškoti parduotuvėje, kurioje nusižiūrėjote akmenį. Manau, save gerbiančios įmonės šią paslaugą rimtam pirkėjui suteiks ir nemokamai.

Patalpos tipas

Šitoje vietoje žinoma nebūtina naudotis dizaineriais ar laukti kol kas įpirš savo nuomonę. Visų pirma akmuo puoš JŪSŲ namus, tad turi patikti jums. Taikant akmenį konkrečiai patalpai galioja keli aspektai:

 • Patalpos dydis
 • Patalpos šviesumas/tamsumas
 • Patalpos paskirtis
 • Norima sukurt atmosfera

Kuo didesnė patalpa, tuo didesnis dekoratyvinio akmens pasirinkimas mums atsiranda. Tokioje patalpoje galime klijuoti ir šviesų ir tamsų akmenį, mažoje patartina klijuoti tik šviesųį, turintį smulkesnę tekstūrą – patalpa optiškai atrodys didesnė, šviesesnė.  Kodėl gi svarbi patalpos paskirtis? Patalpoje skirtoje poilsiui nenorėsim intensyvių spalvų, nes jos skatina veiklumą, o virtuvėje atvirkščiai, tiks šiltos, intensyvesnės spalvos suteikiančios jaukumo.

Dekoratyvinio akmens charakteristikos

Dar vienas labai svarbus aspektas renkantis akmenį. Vienas svarbiausių dalykų renkantis akmenį jo atsparumas. Tą lemią medžiagos, iš kurių jis gaminamas. Kokybiškas akmuo gaminamas iš cemento, skaldos, smėlio ir pigmento ( pigmentas įmaišomas gamybos metu, todėl kokybiškas dekoratyvinis akmuo su laiku nepraranda spalvos ). Dažnam pro akis nepraslysta  dekoratyvinio akmens imitacijos, pagamintos iš gipso, pigesnė kaina. Nesigundykite, nors išorė ir graži, tačiau gipsas lieka gipsu, Paviršinis dažymas, trapumas ir kitos blogos savybės su laiku parodys savo. Žinoma pasirinkimą lemia spalva, tekstūra, kitos vizualiai pastebimos savybės, tačiau yra vietų, kur vienu šūviu galime nušauti du zuikius – gauti kokybišką ir gražų, ilgaamžį produktą.Comments

Atsakymai į “Dekoratyvinis akmuo. Kaip išsirinkti”: 2

 1. Rolandas avataras
  Rolandas

  Laba diena
  galite rekomenduoti Lietuvos dekoratyvinio akmens gamintojus?
  Pagarbiai
  Rolandas

  1. admin avataras
   admin

   Sveiki, Rolandai,
   Na, šiuo metu rinkčiaus http://www.stonesta.lt , nes žinau, jog ši įmonė akmenį gamina pati, nesiveža iš kitų šalių ir turi 10m. patirtį.
   O su kitais gamintojais susidurti neteko, tad ir rekomenduoti tai, ko pats esi neišbandęs – neetiška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas