Ką rinktis – trišakį žoliapjovės peilį ar frezą?

Žoliapjovės peilis yra viena iš pagrindinių dalių, nuo kurios priklauso kiek sklandus bus žolės pjovimas. Nors įsigyjant žoliapjovę į jos komplektaciją įeina ir žoliapjovės peiliai, tačiau poreikiui esant (ar jiems nusidėvėjus) jie yra lengvai pakeičiami. Populiariausi ir dažniausiai naudojami yra trišakiai žoliapjovės peiliai ir apvalūs peiliai, vadinami freza. Svarstote kurį variantą pasirinkti? Tai priklauso nuo keleto aplinkybių.

Jei ketinate pjauti tik žolę

Teoriškai žolės pjovimui gali būti naudojami tiek trišakiai peiliai, tiek freza, tačiau praktikoje dažniau naudojamas pirmasis variantas. Jei vis dėlto žolės pjovimui norite rinktis frezą, rinkiitės ją tokią, kuri turi nedaug (šešis ar aštuonis) stambių dantukų.

Jei ketinate genėti krūmus ar medelius

Stambesnių šakų pjovimui dažniau naudojamos žoliapjovės su freza. Nors smulkias šakeles galima pjauti ir su trišakiais žoliapjovės peiliais, tačiau planuojant krūmų ar medelių genėjimą verčiau apsidrausti ir naudoti frezą, kuri nupjaus net ir stambesnes šakas.

Jei planuojate galąsti peilį patys

Trišakiai žoliapjovės peiliai gali būti galandami namuose naudojant elektrinį galąstuvą. Tuo tarpu dėl frezos galandimo teks kreiptis į šias paslaugas teikiančius meistrus.

Jei ketinate pjauti labai aukštą žolę

Aukštesnei nei 50 cm rekomenduojama naudoti žoliapjovę su freza. Nors trišakis žoliapjovės peilis šiuo atveju taip pat tinka, tačiau su freza aukštos žolės pjovimas bus greitesnis ir patogesnis.

Jei nesate įsitikinę kokių specifikacijų peilis tinka žoliapjovei

Turint abejonių kokio skersmens freza būtų tinkama jūsų žoliapjovės modeliui, nebūtina rinktis trišakį žoliapjovės peilį ir taip išspręsti problemą. Jei jums tinkamesnė būtų freza, paieškokite informacijos žoliapjovės vadove, internete ar kreipkitės į parduotuvę, kurioje pirkote žoliapjovę. Vieną kartą radę atsakymą galėsite ir ateityje naudoti sau patogesnį variantą.

Šios rekomendacijos tinka rankinių žoliapjovių, vadinamų trimeriais,  savininkams. Žolę pjaunančiuose traktoriukuose naudojami tik dvišakiai žoliapjovės peiliai, nes šio tipo žoliapjovės skirtos tik žolės pjovimui.  Susidėvėję peiliai keičiami tik į tokių pačių specifikacijų dvišakius peilius. Na, ir žinoma ne mažiau svarbu yra rinktis tik kokybiškus peilius ir oficialius jų pardavėjus.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas