Kaip išsirinkti laminuotą grindų dangą

Laminuota grindų danga

Kaip neįsivaizduoju knygos be viršelio, tv be reklamos, taip ir namų be grindų. Tiesą sakant nesąmoningai ar sąmoninga iėjęs į bet kokią patalpą visada pastebiu grindų dangą. Neslėpsiu, esu estetas ir man svarbu ne tik praktiškumas, bet ir graži išvaizda. Apie laminuotą grindų dangą kiekvienas turi savo nuomonę,  tenka susidurti su sakančiais jog laminuotos grindys yra dirbtina ir negražu, o kiti, atvirkščiai, vertina laminuotas grindis dėl jų greito sudėjimo ir gražios išvaizdos. Pasižvalgęs į jas ne tik internete, bet ir parduotuvėse supratau, kad aš būčiau kažkur per viduriuką, tarp tų dviejų, gan priešingų nuomonių. Išties yra laminuotų grindų, į kurias nesinori žiūrėti, norint prisikabinti – visada galima rast prie ko ar ne?:) Tačiau yra ir tokių, kurias mielai susidėčiau ir manau nevienas aiktelėtų į svečius užsukęs 🙂

[more…]

   Sandara

Laminuotų grindų sandara   Laminuotos grindys susideda iš kelių pagrindinių sluoksnių:

1. Viršutinis sluoksnis yra apsauginis. Jo atsparumą įprasta žymėti klasėmis, pagal kurias ir sprendžiame kokioms patalpoms skirta laminuota grindų danga.

2. Antrasis sluoksnis yra kaltininkas vaizdo, kurį matome pažvelgę į lentelę. Dekoratyvinis laminuotų grindų sluoksnis spausdinamas organinių rašalu, todėl yra atsparus blukimui net ir nuolat veikiamas UV spindulių.

3. Trečias sluoksnis yra lentelės pagrindas. Jis dažniausiai gaminamas iš medžio plaušo plokščių presuojant jas karštuoju būdų, taip jos tampa atsparesnės aplinkos poveikiui.

4.  Ir pačioje apačioje turim polimerinį sluoksnį, kuris apsaugo lentelę nuo deformacijos ar kitų pakitimų.

 

  Laminuotų grindų klojimas

laminato klojimas Kai kalba pakrypsta apie grindų dangos klojimą laminuotos grindys turi vieną didelį pranašumą – jas sudėti gali bet kas ir aš neperdedu.

Viskas ko reikia tai:

* El. siaurapjūklis.

*Guminis plaktukas

* Matavimo ruletė

* Pieštukas ar kitas žymėjimo įrankis

* Kampainis

Prieš klojimą grindis pakuotėse patariama palikti patalpoje, kurioje jos bus klojamos, 48val.Tiek laiko laminuotoms grindims reikia aklimatizuotis, kad sudėjus jos būtų ilgaamžiškesnės. Kloti rekomenduojama pradėti nuo tamsiausio patalpos kampo skersai arba išilgai patalpos, priklausomai nuo to vizualiai prailgint ar praplatint ją norime. Patalpą išklojame grindų dangos paklotu, jo pasirinkimas priklauso nuo pagrindo tipo, lygumo ir atsižvelgiant į tai šildomos grindys ar ne. Klojame palikdami 1cm tarpus nuo sienų.  Kad visur būtų lygūs tarpai ir nereiktų kaskart dedant lentelę matuoti, aš visada iš anksto išsipjaunu 1cm pločio laminato gabaliukų arba tam puikiai galime panaudoti pakuotes. Kartoną sulenkus kelis kartus turėsime apie 1cm storį. Nepamirškite, kad nuo pirmos eilės priklausys tolimesnis klojimas, tad ji turi būti lygi. Antrą eilę klojame taip, kad lentelių sujungimai per ilgį nesutaptų. Jei pirmoje eilėje dėjome sveiką, nepjautą lentelę, tai antroje dėsime pjautą.  Netaupant antrai eilei išsipjauname 40cm ilgio lentelės gabalėlį ir jį jungiame naujos eilės pradžioje, po jos jungsime sveiką lentelę ir taip iki galo. Taupant dauguma kitos eilės pradžiai deda tai, kas liko, nuo lentelės, kurios dalį atpjovėme pirmos eilės pradžiai užbaigti. Kaip ir minėjau, klojimas gan greitas ir paprastas. Kartais lentelės nesusijungia tobulai, tuomet ir pravers guminis plaktukas, kalti reikia atsargiai, tarp kalamos lentelės ir plaktuko padėjus gabaliuką likusio laminato, kad nepaliktumėt pažeidimų. Na, o jei vis gi patys kloti prisibijote ar neturite laiko patikimus meistrus visada gali rekomenduoti mažesnės parduotuvės, kuriose galite įsigyti ir kokybiškos laminuotos grindų dangos.

*Jei ruošiatės laminuotas grindis kloti vienas (-a) Siūlyčiau pasidomėti nuotraukoje pavaizduotu
sujungimo būdų megaloc. Tikrai paspartina darbą ir nebe reikalo yra mėgstamas visų meistrų.

Kaip teisingai išsirinkti

Renkantis laminuotą grindų dangą atsiranda dažnai nevisiems visiškai aiškios atsparumo klasės. Parduotuvėse sutinkam 31 –  skirtos svetainei, miegamajam kambariui.32 – vadinamos ofisinės klasės, skirtos intensyvesnio judėjimo patalpoms. Kiek atsparesnės drėgmei, trinčiai. Būtent šios klasės grindis kloja virtuvėse, koridoriuose33. klasės laminuotą grindų dangą sutiksime parduotuvėse, oro uostose, kai kuriuose ofisuose.  Dažnai žmonės apsidrausdami nori gerų grindų ir nepagaili pinigų būtent 33 klasei. Čia jau neretai darome klaidą, nes sumokame daug, tačiau namuose tiek 32, tiek 33 klasės laminuotų grindų danga tarnaus vienodai gerai. Suprantu norą turėt geriausią, kokybiškiausią dangą, tačiau nereik perdėt:) Mūsų namai ne oro uostas ir ne parduotuvė, kur praeina tūkstančiai žmonių:) Antras dalykas – laminuotos grindų dangos storis. Storis, beje, yra matuojamas per sujungimo vietą, jis nereiškia lentelės storio. Mano asmeninė patirtis byloja, kad namuose pilnai užtenka 7-8 mm., nors neretai žmonės perka ir storesnes, vėl gi, norėdami apsidrausti. Prieš einant į parduotuvę, siūlyčiau nuspręsti kiek ruošiatės skirti grindims ir kokio atspalvio norite, nes nenusprendę iš anksto, grindis rinksitės tikrai ilgai:)

Taip pat renkantis reiktų atsižvelgti į gamintoją. Vienos kokybiškiausių laminuotų grindų gaminamos Vokietijoje (Classen, Krono flooring, ), Belgijoje (Balterio), Asutrijoje (Egger).

P.S. Pirkti laminuotą grindų dangą ar bet kokią kitą prekę rekomenduoju ten, kur gausite atsakymus į visus klausimus, nes tik ten, esant neaiškumams, galėsit kreiptis patarimo ir sulauksite pagalbos:)

 


Categories:

, ,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas