Kuo ypatingos medinės žaliuzės

Ar esate girdėję apie tokią langų dangą, kaip medinės žaliuzės? Apie paprastas plastikines žaliuzes tikrai girdėjote ir matėte – tai plonos juostelės skersai lango rėmo, kurios keičia pasvirimo kampą vienu metu. Patraukus virvutę jų pasvirimo kampas keičiasi taip sumažindamas arba padidindamas tarpus tarp juostelių ir įleisdamas daugiau arba mažiau šviesos. Medinės žaliuzės veikia analogiškai, tik jos padarytos ne iš plastikinių, o iš medinių juostelių.

Medinės žaliuzės ant langų yra ypatingos dėl kelių priežasčių:

  • Natūralumas. Lietuvos klimatas, ypač žiemą, gali būti šaltas ir drėgnas, todėl medinės žaliuzės gali padėti sukurti šiltesnę ir jaukesnę atmosferą namuose.
  • Elegancija. Medinės žaliuzės yra laikomos elegantiškais ir prabangiais dekoratyviniais elementais, kurie gali pridėti stiliaus jūsų interjerui. Jos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, medienos, bambuko ar poliuretano, ir turėti skirtingas spalvas ir formas.
  • Funkcionalumas. Medinės žaliuzės yra ne tik dekoratyvios, bet ir funkcionalios. Jos gali apsaugoti nuo pernelyg stipraus saulės šviesos ir reguliuoti kambario temperatūrą. Jų reguliavimas yra lengvas ir patogus, o žaliuzės gali būti lengvai pritvirtinamos ant bet kokio tipo langų.
  • Ilgaamžiškumas. Medinės žaliuzės yra atsparios drėgmei, dulkėms ir apsaugo nuo UV spindulių. Taigi, jos gali tarnauti ilgą laiką, o kai kurios medienos rūšys netgi gali atlaikyti drėgmę ir sausumą labai ilgą laiką.
  • Aplinkos apsauga. Medinės žaliuzės yra draugiškos aplinkai. Dauguma medienos yra perdirbama ir medinės žaliuzės gali būti pagamintos iš atsinaujinančių medienos šaltinių. Taigi, jos yra ekologiškesnės nei kai kurių kitų rūšių žaliuzės.

Iš kur atsirado tos medinės žaliuzės?

Seniau lyg ir nebuvo tų medinių žaliuzių. Kokia gi čia „naujovė“? Pasirodo, kad jos yra net labai nenaujos… Medinės žaliuzės yra senovės Romoje ir Egipte atsiradęs langų apsaugos ir dekoravimo elementas. Senovės Roma žinoma kaip viena iš pirmųjų civilizacijų, kurioje žmonės pradėjo naudoti žaliuzes kaip apsaugos nuo saulės ir privatumo sprendimą.

Antikinėse Romos vilose medinės žaliuzės buvo populiarios dėl savo praktiškumo ir funkcionalumo. Jos buvo lengvai reguliuojamos, kad leistų į kambarį tiksliai tiek šviesos, kiek reikia. Taip pat jos buvo naudojamos kaip apsauga nuo saulės spindulių ir stipraus vėjo.

Iš senovės Romos medinės žaliuzės plito per visą Europą, tarp jų ir Lietuvoje. Žaliuzės daugiausia buvo naudojamos prabangiuose turtingų žmonių namuose. Iki XX a. vidurio medinės žaliuzės buvo pagrindinis apsaugos ir dekoravimo elementas daugelyje namų ir viešbučių ir viešųjų patalpų.

Šiuo metu medinės žaliuzės yra populiarus apsaugos ir dekoravimo elementas, kuris yra naudojamas ne tik namuose, bet ir biuruose, viešbučiuose, restoranuose ir kitose viešose vietose. Šiandien medinės žaliuzės yra modernizuotos ir pritaikytos prie mūsų gyvenimo būdo ir poreikių. Jos gali būti pagamintos iš skirtingų medienos rūšių ir spalvų, taip pat yra lengvai valomos ir valdomos rankiniu būdu arba automatine valdymo sistema.

Jos, tiesa, yra brangesnės nei plastikinės, tačiau vertinantiems aplinką ir norintiems originalaus interjero, kaina tikrai nebus lemiantis veiksnys.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas