Skolų išieškojimas – nemalonu, bet kartais būtina

skolų išieškojimasAtvejai, kada tenka skolintis pinigų, nesvarbu iš ko, draugo, giminaičio ar tam tikros institucijos, yra visada nemalonūs. Dar nemaloniau tampa tada, kai pasiskolinta buvo neapgalvotai, nepaskaičiavus ar užteks pinigų tą skolą grąžinti ir skolintojui tenka savo pinigų tiesiog reikalauti. Tokios situacijos kelia nemalonius jausmus abiems pusėms, bet kartais tai tiesiog neišvengiama, todėl yra keletas faktų, kuriuos vertėtų žinoti, kai paskolintų pinigų nepavyksta susigrąžinti ir prasideda skolų išieškojimas.

Bet kokiu atveju į paniką pulti neverta ir pirmiausia, žinoma, reikėtų su įsiskolinusiu Jums asmeniu tartis gražiuoju. Derybų ir bendravimo keliu, nekeliant konfliktinių situacijų, gali būti pasiekiami palankesni rezultatai nei kivirčijantis. Konfliktai ir nesantaikos visada skatina elgtis tiesiog priešiškai kitos pusės atžvilgiu ir Jūs tada galite susidurti su tyčiniu skolos grąžinimo vengimu. Taigi bet kokiu atveju pirmiausias žingsnis turėtų būti gražus ir mandagus bendravimas, bandant prieiti bendro sutarimo.

Jeigu visa tai nepadėjo, panašu, kad prasidės skolų išieškojimas. Tokiu atveju būtina kreiptis į tam tikras institucijas, kurios padės tai padaryti teisiškai ir pasirūpins, kad pinigai būtų grąžinti. Iš karto kreiptis tiesiai į teismą neverta, pirmiausia reikėtų pradėti ikiteisminį skolos išieškojimą, kuriuo pasirūpina teisines paslaugas teikiančios įmonės. Jos surenka visą informaciją apie skolingą asmenį, vizituoja ir bendrauja su juo telefonu, informuodami ir primindami galimas pasekmes negrąžinus skolos bei imasi visų kitų teisinių priemonių užtikrinti skolos grąžinimą.

Galiausiai, jei pastarasis būdas taip pat nepasitvirtino, teisininkas Jums turbūt pasiūlys pradėti teisminį skolos išieškojimą. Šiuo atveju naudotis teisininko paslaugomis labai patogu, nes jis įvertina bylos baigties perspektyvas, parenka tinkamiausią teisminio skolos išieškojimo priemonę, paruošia visus reikiamus dokumentus ir netgi pasiūlo atstovavimą teisme. Kitaip tariant, teisininkai pasirūpina viskuo nuo a iki z. Turėti problemų, sprendžiamų teisminiu keliu yra visada nemalonu ir tai jau turėtų būti paskutinis etapas, kada iki tol skolų išieškojimas nedavė jokių vaisių.

Svarbu žinoti ir tai, kad, nepaisant to, jog paskolinti pinigų prašo geriausias draugas ar artimas giminaitis, tą skolą būtina įforminti, kad jos neatgaunant laiku, Jūs turėtumėte bent kažkokį įrodymą. Tinkamiausias to variantas yra vekselis, kurį išrašo skolinantis asmuo ar įstaiga ir kuriame besiskolinantysis sutinka su besąlygišku pinigų grąžinimu. Toks dokumentas bet kokiame skolos išieškojimo etape bus svariausias įrodymas ir tikrai padės Jums atgauti pinigus. Žinoma, draugui ar giminaičiui gal ir nesinorės išrašinėti vekselio, todėl pakankamas įrodymas bus ir skolos raštelis, kuriame nurodoma pagrindiniai skolinimosi faktoriai.

Taigi, tiek skolinantis, tiek skolinant, reikėtų viską gerai apgalvoti, kad visa tai nevirstų didžiule problema, dėl kurios galiausiai tektų apsilankyti ir teisme.

 Comments

Įrašo “Skolų išieškojimas – nemalonu, bet kartais būtina” komentarų : 1

  1. paskolos su uzstatu     avataras

    Todėl ir svarbu skolintis atsakingai ir įvertinti savo finansines galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas