Sportininkų apranga: termo drabužiai, patogi avalynė ir aksesuarai

termo drabužiaiSportuoti – sveika ir naudinga. Tiesa, sportas, kaip ir bet kuri kita veikla, reikalauja atsakomybės ir išankstinio pasirengimo. Jei nuspręsime bėgti 20 km atstumą, prieš tai nepramankštinę savo kūno ir fiziškai nepasirengę šiai užduočiai, galime patirti rimtų traumų. Jei išsiruošime į kalnus slidinėti, tačiau net nežinosime, kas yra termo drabužiai, greičiausiai, neiškelsime kojos iš šilto namuko. Minėtieji pavyzdžiai gali būti tęsiami iki begalybės. Svarbiausia, ką turite padaryti prieš pradėdami sportuoti – įvertinti atliekamų veiksmų riziką ir sportui pasirinkti tinkamą aprangą, patogią avalynę ir naudingus aksesuarus.

Vertindami sportininkams skirtų drabužių pasiūlą, nepamirškite, kad vieni rūbai skirti sportui uždaroje erdvėje, kiti – lauko užsiėmimams. Lengvi rūbai naudojami vasaros metu, o šilumą sulaikantys termo drabužiai – žiemos pramogoms. Sportinę aprangą būtina rinktis ir įvertinus konkrečią sporto šaką. Kitaip sakant, renkantis sporto drabužius, būtina įvertinti ne tik vizualią jų pusę, bet ir praktiškumo niuansus.

Jei domitės sportu lauke, nepamirškite įvertinti metų laiko. Jei sportuojate vasaros metu, rinkitės itin patogius drabužius, kurie nevaržys jūsų judesių ir nesimaišys atliekant pratimus. Vasaros metu didžiausią dėmesį reikia skirti avalynei – ji turi būti patogi ir pritaikyta aktyviems užsiėmimams. Keičiantis orams, būtina laikytis daugiasluoksniškumo principo – arčiausiai kūno esantis drabužių sluoksnis turi nevaržyti jūsų judesių, būti lengvas, gerai sugerti prakaitą ir sulaikyti kūno šilumą. Šiuo atveju rekomenduojami kokybiški termo drabužiai, kurie pasirūpins gera jūsų savijauta ir apsaugos nuo peršalimo ligų. Viršutinis drabužių sluoksnis turi būti apsaugotas nuo vėjo ir lietaus, tačiau pagamintas iš lengvo audinio. Jei ketinate bėgioti ar kitaip dalyvauti eisme, rekomenduojama rinktis drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.

Ypatingą dėmesį skirkite avalynei. Jos pasirinkimas priklauso nuo daugybės atskirų rodiklių – kokia sporto šaka užsiimate, kokioje temperatūroje sportuojate, kokio intensyvumo fizines užduotis atliekate ir t. t. Šiuo atveju rekomenduojama pasitarti su specialistais, kurie, įvertinę jūsų lūkesčius, padės priimti praktiškiausią sprendimą. Dažniausias pasirinkimas – bėgikų batai. Mėgstantiems bėgioti rekomenduojami pėdos judesių nevaržantys batai, kurie gerai sugeria smūgius bėgant nelygia kelio danga.

Nuo sportininkų gyvenimo neatskiriami ir patikimi aksesuarai. Vienas universaliausių sprendimų – sportininko laikrodis, išsiskiriantis konkrečiai sporto šakai pritaikytomis funkcijomis. Ypatingo pirkėjų dėmesio reikalauja žiemos sporto pramogos – šiuo atveju bus reikalingi kokybiški akiniai, apsaugantys nuo sniego (pvz., jei mėgstate slidinėti), ar lanksčios, drėgmei atsparios ir šilumą sulaikančios pirštinės, kurios leis pamiršti nušalusių pirštų problemas. Nepamirškite, kad daugeliui sporto šakų reikalingi tvirti ir kokybiški šalmai, apsaugantys nuo galimų nelaimių ir traumų.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas