3 klausimai, į kuriuos turėtumėte atsakyti prieš pirkdami palapinę

palapinė

palapinė

Žvelgiant į gamtines sąlygas mūsų šalyje, vadinamasis palapinių sezonas statistiškai trunka apie 3 mėnesius – tiek, kiek ir tęsiasi kalendorinė vasara. Tiesa, būna ir nukrypimų nuo „normos“: kai kuriems stovyklauti ir mėgautis gamtos malonumais netrukdo ir…sniegas.  Akivaizdu, jog palapinė nėra tas daiktas, kurį naudojame kasdien, tačiau mėgstantys aktyvias pramogas, priartinančias prie gamtos, be šios neįsivaizduoja savo laisvalaikio. Tai – bene paprasčiausias ir pigiausias būdas atitrūkti nuo rutinos ar galimybė kitomis akimis pamatyti savo antrąją pusę. Parduotuvės ARMIJAI IR CIVILIAMS atstovai teigia, jog palapinė stovyklavimui – viena iš tų prekių, kuri sulaukia pirkėjų susidomėjimo.

Palapinės kaina gali maloniai nustebinti arba, priešingai, tiesiog priblokšti. Ar jums tikrai reikalingas brangus pirkinys, o gal visiškai užtenka vidutinės kainos produkto? Atsakyti į šį klausimą bus kur kas lengviau, jei aiškiai apibrėšite savo poreikius ir galėsite šiuos palyginti su kelių, dėmesį patraukusių palapinių savybėmis.

Ar mėgstate tikrus, „laukinius“ žygius, ar pirmenybę teikiate „civilizuotam“ poilsiui? Jei, visos išvykos metu, ketinate keliauti su palapine ant pečių, pastarosios svoris – parametras, į kurį derėtų dėmesį atkreipti pirmiausia. Šiuo atveju mažesnis svoris reiškia didesnę kainą, kadangi lengvos, tačiau analogiškas funkcijas atliekančios palapinės gamybos kaštai yra didesni.  Kai palapinė tiesiog guli bagažinėje ir yra ištraukiama nakvynei, dėl pastarosios svorio sukti galvos nederėtų.

Ar dažnai stovyklaujate gamtoje? Jei į palapinių žygį leidžiatės po ilgos pertraukos, tikėtina, jog ir palapinė stovyklavimui – ne tas daiktas, kurį iš palėpės dažnai ištrauksite. Tokiu atveju investuoti į brangų daiktą nelabai verta: išsimiegoti vieną naktį ar kelias per metus galima ir ne itin aukštos kokybės palapinėje.

Stovyklausite tik Lietuvoje ar ir kitose šalyse? Palapinės tarpusavyje skiriasi konstrukcijos tvirtumu, atsparumu vėjams, apsauga nuo vandens ir kitais parametrais, į kuriuos reikėtų atsižvelgti vertinant klimato sąlygos. Vienokios jos yra mūsų šalyje (nors ir čia paskutiniu metu gamta yra linkusi krėsti pokštus), kitokios – svetur. Jei puoselėjate mintis stovyklauti ne tik tėvynėje, turėkite tai galvoje ieškant palapinės.