Automobilių dažymas – sudėtinis procesas

Automobilių dažymasAutomobilių dažymas – sudėtingas darbas, reikalaujantis itin kruopštaus jo paviršiaus paruošimo. Paprastai dažymas prasideda automobilio kėbulo virinimo ir lyginimo darbais. Po jų kėbulo paviršius šlifuojamas, nuo jo nuvalomos rūdys, tepalai bei riebalai. Pabaigus kėbulo valymo darbus, paviršius gruntuojamas. Šiame etape būtinas ypatingas kruopštumas, nes nuo gruntavimo kokybės priklauso ir kitų darbų tinkamas rezultatas. Siekiant automobilį apsaugoti nuo korozijos ir akmenukų pažeidimų, ant jo kėbulo yra užtepamas specialus hermetikas, o dugnas padengiamas apsaugančiu gruntu. Po viso šito automobilis kelis kartus nuglaistomas. Kai glaistas visiškai sukietėja, kėbulo paviršius nušlifuojamas. Tada jis padengiamas specialiu užpildu, skirtu užglaistyti grunto poras bei išlyginti dar pasilikusius nelygumus. Po to automobilio paviršius gruntuojamas dar kartą. Šis grunto sluoksnis užtikrina spartesnį paviršiaus džiūvimą, kad būtų galima greičiau purkšti dažų sluoksnį.

Tik po visų šitų parengiamųjų darbų automobilio paviršius yra dengiamas dažų sluoksniu – nudažomas. Tačiau nemažiau svarbu gerai paruošti ir pačius dažus, tai yra juos gerai išmaišyti ir tinkamai atskiesti, kad dažai būtų tinkamo klampumo. Automobilio dažai dažniausiai yra užpurškiami, o pirmas jų sluoksnis būna pats klampiausias. Antras ir trečias sluoksniai dengiami skystesniais dažais. Tarp dažymų daromos 5-7 minučių pertraukos, nes labai svarbu dažus gerai išdžiovinti.

Be to, prieš dažant automobilį, reiktų pasirūpinti, kad dažais nebūtų aptaškytos kitos jo dalys. Tad paprastai visi paviršiai aplink dažomas vietas uždengiami popieriumi. Kartais šalia esantys paviršiai padengiami specialiu glicerino, kreidos, dekstrino, ir vandens mišiniu. Vėliau toks mišinys lengvai nuplaunamas su vandeniu.

Jeigu reikia automobilį perdažyti, vairuotojui dažniausiai kyla nemenkas galvos skausmas, ką pasirinkti, ar specializuotą dirbtuvę, ar privačiai dirbančius meistrus ar automobilių servisą. Pastaruoju atveju visos paslaugos – tiek kėbulo remonto darbai, tiek ir automobilių dažymas – bus brangiausios, tačiau visi darbai bus atlikti naudojant tinkamą įrangą ir tiktai kvalifikuotų specialistų. Specializuotose dažymo dirbtuvėse darbai kainuos mažiau nei servise, bet daugiau nei pas privačius meistrus. Na o tokių meistrų kainos yra mažiausios, tačiau jų klientai ne visada gali būti garantuoti dėl meistrų patirties ir reikiamų žinių. Tad jūsų automobilis nėra labai brangus, o jums reikia tik uždažyti subraižytą jo paviršių, tai gali sutvarkyti ir privatūs meistrai. Tačiau jeigu jums reikia perdažyti visą automobilį, tokį darbą verčiau patikėti specializuotoms dirbtuvėms ar automobilių servisams.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas