Buhalterio paslaugos. Kaip pasirinkti teisingai?

Pastaruoju metu šalyje formuojasi nauja tendencija – pažangios įmonės vis dažniau paseka tarptautinės praktikos pavyzdžiu: buhalterius keičia perkamos buhalterio paslaugos. Šiuo pavyzdžiu pasekantys verslo atstovai linkę net viešai dalintis savo gerąja patirtimi.

Buhalterio paslaugos

buhalterio paslaugos

Norint gauti aukščiausios kokybės paslaugas, visais atvejais būtina iš anksto apžvelgti lūkesčius,  baimes bei galimas rizikas. Tokie minėti aspektai privalo būti aptarti net sutartyje. Kaip įvardija vienos šalyje žinomos įmonės vadovas Jonas J., įmonės savininkai bei vadovai (savarankiškai ar patariant paslaugų įmonei) turėtų konkrečiai apsibrėžti, kokios informacijos, kuriais terminais, kokiu periodiškumu bei kokia forma tikėsis gauti. Tai esą turėtų apimti sąskaitų plano struktūrizavimą, pelno bei sąnaudų centro sistemą, buhalterinės sistemos veikimą, mokestinės ir vadybinės apskaitos derinimus toje pačioje buhalterinėje sistemoje.

Buhalterio paslaugos teikėjai turėtų planuoti visus darbus tokiu būdu, jog apskaitos duomenys būtų deramai užregistruoti, susisteminti ir išsiųsti. Priimant reikiamus valdymo sprendimus, svarbiausia tiksliai nustatyti pelno bei sąnaudų centrus. Labai pagirtina, jeigu pavyksta tokį procesą automatizuoti, o sąnaudų centrai įvardijami tuo metu, kai yra kuriami pirkimų užsakymai.

Sutartiniai santykiai

Dar vienas aspektas, kurį derėtų numatyti sutartyje su buhalterijos įmone – ar buhalterio paslaugos bus teikiamos organizacijos patalpose ar nuotoliniu būdu. Šie variantai nestokoja nei savų pranašumų, nei trūkumų. Vertinant iš vienos pusės, darbas įmonės patalpose yra kiek patogesnis, kuomet naudojama tos organizacijos apskaitos programa, ar įmonė didžiulė ir būtinas nuolatinis  bendradarbiavimas su įmonės vadovais, arba tuomet, kai aktualu nuolat sparčiai keistis informacija.

Tais atvejais, kai įmonės veikla nebūna artimai susijusi su nuolatine veiklos vieta (tarkim., gamykla), apskaitos tvarkymui yra naudotinos apskaitos įmonės programos, tad nuolat užsibūti įmonėje visai nebūtinas reikalas. Visgi ir tokiu atveju reikėtų bendradarbiauti su organizacijos ar bendrovės vadovais ar kitais darbuotojais.

Galimos problemos

Bėdų perkant buhalterio paslaugas galėtų kilti nebent tuomet, kai šios buhalterio paslaugos tiekėjams nesiseka tiksliai išsiaiškinti su klientais, kas jiems yra svarbiausia: ar vien finansų tvarkymas, ar galimų grėsmių numatymas, o gal įžvalgos, kurios remiantis būtų realu padidinti bendrovės ar organizacijos efektyvumą.

Su paslaugų įmonėmis visada įmanoma susitarti dėl ypač didelio darbų spektro: numatyti metinius ar ilgesnio termino biudžetų, finansinių planų, investicinio plano parengimus, piniginių srautų prognozes ir valdymą, apskaitos tvarkymą, pačių įvairiausių ataskaitų rengimą ir analizes, reikalingiausių pokyčių įgyvendinimą.

„Jugma“ rekvizitai:

8 657 64300
Konstitucijos pr. 12-202 Vilnius 09308
[email protected]
https://jugma.lt


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas