Kaip rengtis darbovietėje: naudingi stiliaus patarimai

striukes

Patinka jums tai ar ne, tačiau jūsų įvaizdis vaidina labai svarbų vaidmenį jūsų darbovietėje. Ir net jei jūsų vadovai mano, kad jiems nėra svarbi jų darbuotojų apranga, jie pasąmoningai žmogų vertina ir pagal tai, kaip jis atrodo. Kai žmogus „nepritampa“ bendroje darbinėje aplinkoje, jis būna vertinamas neigiamai ir dažniausiai nėra laukiamas. Ir kai kuriais atvejais tai gali neigiamai paveikti paaukštinimą pareigose.

Šiuolaikinėje darbinėje aplinkoje kasdieniai drabužiai tampa vis populiaresni, tačiau, kai atsiranda didesnė pasirinkimo laisvė, gali būti pakankamai sudėtinga suprasti, kokios yra tikrosios aprangos taisyklės. Todėl nusprendėme pateikti jums keletą praktiškų patarimų, padėsiančių išsaugoti jūsų profesionalų įvaizdį.

1. Supraskite, kas yra tinkama jūsų rinkoje

Kiekviena rinka nubrėžia skirtingas ribas. Pavyzdžiui, gali būti, kad jūsų srityje yra priimta dėvėti kostiumėlius, tačiau nepriimtina dėvėti džinsus. Jei jūsų darbovietė turi aprangos kodą, vadovaukitės juo.

2. Būkite tikri, kad jūsų drabužiai jums tinka

Visa tai gali pasirodyti akivaizdu, tačiau daugybė žmonių to tinkamai neįvertina. Jei jūsų drabužiai bus pernelyg dideli arba pernelyg maži, jie neatrodys tinkamai. Kiekvienas jūsų kūno linijas atitinkantis drabužis užtikrina, kad jūs atrodysite puikiai.

3. Dėvėkite akinius, kurie jums tinka

Būkite tikros, kad jūsų dėvimi akiniai jums tinka ir neslysta jūsų nosimi žemyn. Jūs tikrai neturėtumėte su jais nuolatos „žaisti“. Tai gali imti blaškyti ne tik jus, tačiau ir aplinkinius.

4. Išsidžiovinkite savo plaukus

Niekuomet nepalikite savo namų drėgnais plaukais. Tai yra ne tik pavojinga jūsų sveikatai, tačiau taip pat pavojinga ir jūsų karjerai. Tai aplinkiniai gali įvertinti kaip neatsakingumą, nemokėjimą valdyti savo laiko ir didelį išsiblaškymą – jau nekalbant apie tai, kad drėgni plaukai jūsų „darbinę išvaizdą“ švelniai tariant pavers nekokia.

5. Atkreipkite dėmesį į savo rankinę

Jūs tikrai nenorite, kad jūsų asmeniniai daiktai virste virstų iš jūsų rankinės ir kiekvienas aplinkinis galėtų žinoti, ką jūs su savimi visuomet turite. Jūsų rankinė turėtų būti tvarkinga ir švari ne tik iš išorės, tačiau taip pat ir iš vidaus – ypač, jei ji neturi užtrauktuko. Kai kurie dizaineriai taip pat nepataria nešioti kuprinės, kadangi tai atrodo „pernelyg vaikiškai“. Nors pastarosios nuomonės galima ir nepaisyti – ypač, jei yra kalbama apie IT rinką, kurioje nuo seno yra priimtas mažiau formalus įvaizdis.

6. Nenaudokite per daug kvepalų

Viskas, ką kiti žmonės gali užuosti, nėra gerai – net jei tai yra ypatingas ir labai „brangus“ kvapas. Nemanykite, kad jei jums patinka jūsų kvepalai, jie patiks ir jūsų kolegoms. Todėl jei naudojate kvepalus, naudokite juos saikingai.

7. Avėkite kokybiškus ir tvarkingus batus

Ne vienas darbdavys teigė, kad visuomet pažvelgdavo į siūlomą darbo vietą pretenduojančio žmogaus batus. Tai reiškia, kad kai kuriems žmonėms tai yra labai svarbus veiksnys, į kurį atsižvelgdami jie vertina aplinkinius žmones. Todėl nepamirškite ir savo avalynės.

8. Nebūkite per daug seksualios

Pernelyg atviri ir seksualiai atrodantys drabužiai ne tik gali blaškyti aplinkinius, tačiau tai taip pat gali suformuoti netinkamą įspūdį. Venkite pernelyg gilių iškirpčių, trumpų sijonėlių ar permatomų glaustinukių. Jūsų apranga niekuomet neturėtų būti provokuojanti ir iššaukianti.

9. Renkitės atsižvelgdamos į sezoną

Vien tam, kad pasirodytumėte, tikrai neturėtumėte žiemą dėvėti trumpo sijonėlio ir plonos striukės. Visuomet renkitės atsižvelgdamos į konkretų metų laiką. Jei tai žiema – moteriška striukė turėtų būti šilta (ji gali būti tiek ilga, tiek ir iki klubų). Jei mėgstate sijonėlius, žiemą būtinai dėvėkite storas juodas pėdkelnes (jokiu būdu be jokių raštų) ir kelius siekiantį sijoną. Šaltesniu oru, vietoje trumpos ir gilia iškirpte pasižyminčios glaustinukės, pasirinkite megztinį stačiu kaklu. Orientuokitės į tai, kas yra patogu, praktiška ir padoru.

10. Nenaudokite per daug aksesuarų

Aksesuarai yra skirti papildyti jūsų stilių, o ne paversti jus dėmesio centru. Kiekvieno piršto papuošimas žiedu ar net keliais tikrai nebus tinkamas sprendimas. Be to, darbinėje aplinkoje neturėtumėte dėvėti įvairius garsus skleidžiančių aksesuarų, kurie gali blaškyti aplinkinius.


Categories:

, ,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas