Kai mama negali padėti, padeda M.A.M.A

manekenėVilniaus apygardos teismas yra nustatęs, kad „Harmonijos pasaulio“ darbuotojai 2001-2005 metais į prostituciją įtraukė apie 20 merginų (dalis jų buvo nepilnametės). Turtingiems vyrams lietuvaitės seksualinių paslaugų vykdavo teikti į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE), Didžiąją Britaniją, Prancūziją, Monaką, Seišelių salas.
2012 gruodžio 27 d. Delfi.lt straipsnis Arabų šeichams merginas parūpinusi modelių namų vadovė siunčiama į pataisos namus

Tai ištrauka iš straipsnio su beveik laiminga pabaiga, kai Lietuvos modelių skriaudikai buvo nuteisti, priteista žala, konfiskuotas turtas. Deja, tai labai retas atvejis grožio paslaugų rinkoje, nes didžioji dauguma lietuvaičių manekenių skundų dėl nepakenčiamų darbo sąlygų, sutarčių nesilaikymo, išnaudojimo, seksualinės prievartos ir net prekybos žmonėmis pasiekia tik mamos ir artimiausių draugių ausis. Deja, mama niekuo negali joms padėti, ir modeliais svajojusios tapti merginos lieka sudėtingose gyvenimo kryžkelėse. Kartais išsirenkamas labai miglotas kelias ir viskas baigiasi fizinėmis ir dvasinėmis ligomis, ar nes savižudybėmis. Skamba dramatiškai? Taip ir yra.
Modelio darbas yra labai sunkus. Pabandykite prastovėti prieš veidrodį visą dieną keitaliodami veido išraiškas, suvaidindami nepasiekiamą, išsigandusią, nustebusią, piktą, atsipalaidavusią, šaltą, ilgesingą… Patyrę aktoriai gali patvirtinti, kad suvaidinti emocijas viena po kitos yra be galo sunku. Jie to mokosi visą gyvenimą, o jaunos merginos, pastatytos prieš fotografo objektyvą tai turi daryti jau būdamos 18-kos… Kas apgins šių merginų teises? Kas jas apsaugos? Mamos to padaryti dažnai negali.
asociacija M.A.M.APrieš keletą metų (2010) modelių vadybininkas ir skautas iš Rumunijos Gal Golan įkūrė asociaciją M.A.M.A ( Managers And Models Association). Tais pačiais metais prie asociacijos prisijungė keletas tarptautinių modelių agentūrų ir taip per trejus metus asociacija smarkiai išsiplėtė. Jos tikslas – vienyti tik sąžiningai dirbančias modelių agentūras, kurios RŪPINASI savo modeliais, kovoja už jų teises, konsultuoja, padeda spręsti iškilusias problemas darbo santykiuose su užsakovais. Priklausymas šiai asociacijai modelių agentūroms duoda ne tik žinomumą, bet ir suvienija bendram tikslui – padėti merginoms pasiekti kuo geresnių rezultatų karjeroje, užimti aukštesnes pozicijas pasauliniame modelių reitinge (Edita Vilkevičiūtė pasaulyje yra 21 vietoje).
Lietuvoje M.A.M.A asociacijos narės yra 9 geriausios modelių agentūros. Nors jos tarpusavyje ir konkuruoja gana aršiai, tačiau tai nesutrukdo joms dalyvauti asociacijos veikloje, dirbti dėl bendro tikslo – modeliai turi būti apsaugoti nuo seksualinio išnaudojimo, prekybos žmonėmis, darbo sutarčių nesilaikymo ir paprasčiausių patyčių bei intrigų, į kurias dažnai įsivelia modelių agentūros ir įvairių mados renginių organizatoriai.

Patarimas: merginos, norinčios būti profesionaliais modeliais, turėtų labiau atkreipti dėmesį į agentūras, su kuriomis jos pradeda dirbti. Nežinomos, nedidelės, niekur negirdėtos modelių agentūros gali atsainiai žiūrėti į pradedančiojo modelio karjerą ir darbe kylančias problemas, todėl geriausiai rinktis M.A.M.A asociacijos nares tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Asociacijos narės, stodamos į šią organizaciją, įsipareigoja ginti savo modelius visais įmanomais teisiniais būdais ir užtikrinti geras darbo sąlygas.
Ugnius Kiguolis, M.A.M.A valdybos narys, Supermodels Model Management savininkas.  

Lietuva yra gražių moterų kraštas. Tuo didžiuojasi visa tauta, ypač dabar, kai beveik milijonas lietuvių gyvena užsienyje ir gali palyginti vietos žmones su tėvynainiais. Grožis yra labai svarbus verslas Lietuvos ekonomikai – tuo neabejoja verslininkai ir politikai. Populiarūs modeliai, pavyzdžiui Edita Vilkevičiūtė, Erika Labanauskaitė, Agnė Končiūtė ir dešimtys kitų merginų garsina Lietuvą užsienyje dalyvaudamos garsiausiuose pasaulio mados renginiuose ir pozuodamos populiariausiems moteriškiems ir vyriškiems leidiniams. Jos nusipelno ne tik pagalbos iš savo mamos, bet ir iš savo darbdavių, kuriuos tai ir įpareigoja M.A.M.A.
M.A.M.A kreipimasis į modelius (anglų k.):Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas