Skaičiai, kurie kontroliuoja mūsų gyvenimą

numbersŽmogus yra identifikuojamas daugybės skaičių ir jų kombinacijų (jau nekalbant apie laimingus skaičius pagal horoskopus). Telefono numeris, vairuotojo pažymėjimo numeris, pašto kodai, automobilio numeris, banko kortelių numeriai, asmens kodas ir t.t. ir pan. Ir mus vadintų skaičiais, bet kaip dainuoja Vidas Bareikis „Vardai mums duodami tik tam, kad pavadinus skaičiais būtų per daug liūdna ir tikslu” (žodžiai iš dainos „Rėkti trypiant kojom“). Taip, skaičiai yra tikslūs, neleidžia suklysti ir yra unikalūs. Tad truputėlį apie porą iš jų.

Asmens kodas

Kiekvienas suaugęs žmogus turi asmens kodą, kuris jį žymi ir jis naudojamas sprendžiant įvairius oficialius reikalus, įrašomas į pasą bei kitus dokumentus. Tai unikali vienuolikos dešimtainių skaitmenų seka kuri kiekvienam žmogui yra unikali, tad nėra dviejų lietuvių pasaulyje turinčių tokį pat asmens kodą. Dažnai kyla klausimas kaip sudaromas asmens kodas, tad trumpas paaiškinimas:

  • pirmasis rodo gimimo šimtmetį ir asmens lytį (1 – XIX a. gimęs vyras, 2 – XIX a. gimusi moteris, 3 – XX a. gimęs vyras, 4 – XX a. gimusi moteris, 5 – XXI a. gimęs vyras, 6 – XXI a. gimusi moteris);
  • tolesni šeši – asmens gimimo metų du paskutiniai skaitmenys, mėnuo (du skaitmenys), diena (du skaitmenys);
  • tolesni trys skaičiai – tą dieną gimusių asmenų eilės numeris;
  • paskutinis –kontrolinis skaičius išvedamas iš kitų skaitmenų naudojamų asmens kode.

Pašto kodas

Šiuo metu išvystyta pašto infrastruktūra Lietuvoje ant kiekvieno laiško ar siuntinio reikalauja tikslaus pašto kodo, kuris priskiriamas tam tikrai adresų grupei. Pašto kodai sudaryti iš Lietuvos kodo „LT“ ir penkių skaitmenų (pvz. LT-01500).  Siunčiant laiškus iš užsienio reikalaujama naudoti kodą „LT“, tuo tarpu siunčiant Lietuvos teritorijoje jo galima ir nenaudoti.
Kodas pasidarė itin aktualus po pašto sistemos pertvarkymo, kuomet ir buvo įvestas penkiaženklis kodas ir pašto skirstymas automatizuotas. Pasto indeksas šiuo metu vaidina didesnę reikšmę nei pats adresas, kadangi laiškai rūšiuojami būtent pagal pašto kodą. Tad užrašius kodą iš galvos vien tam, jog jis būtų užrašytas, laiškas gali nukeliauti į kitą Lietuvos kraštą, o tai reiškia ilgesnį laiško keliavimo laiką pas gavėją.
 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas